Zdrowie i Ty

Czym są licówki.

Licówki są rozwiązaniem stosowanym w stomatologii estetycznej, ale bywają pomocne także przy uzupełnianiu niewielkich uszkodzeń i ukruszeń zębów.

Zgodnie z modą na estetyczny i nieskazitelny uśmiech, zakładanie licówek staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem wykonywanym przez polskich dentystów.

Odpowiedzmy na kilka podstawowych pytań na temat licówek.

Co to jest licówka,

Licówka to nic innego jak cienki płatek naklejany na widoczną część zęba. Wykonany jest najczęściej z porcelany. Służy do ukrycia estetycznych defektów zębów.

Kiedy licówki są wskazane,

Licówki zakłada się po odpowiednim przygotowaniu zęba (szlifowaniu szkliwa) w przypadku zębów o wątpliwych walorach wizualnych, np. przy trudnych do usunięcia przebarwieniach, nieprawidłowym kształcie itd. oraz przy zębach w niewielkim stopniu uszkodzonych mechanicznie.

Czy licówki to alternatywa dla koron,

Zdecydowanie nie. Licówki są w stanie zamaskować i uzupełnić jedynie niewielkie uszkodzenia zębów. W przypadku większych braków konieczne jest stosowanie innych rozwiązań, m.in. koron protetycznych.

Czy licówki mogą zastąpić wybielanie,

To, że zakładanie licówek dopuszcza się w przypadkach trudnych do usuniecia przebarwień zębów, nie oznacza, że licówka zawsze może zastąpić wybielanie zębów.

Należy pamiętać o tym, że zabieg założenia licówki wiąże się z ingerencją w zdrowy ząb. Dlatego też większość dentystów sceptycznie podchodzi do licówek w przypadkach, kiedy zadowalający efekt wizualny można uzyskać przy pomocy wybielania.

Ile wynosi cena licówki,

Założenie licówki to zabieg stosunkowo drogi. Koszt za pojedynczą licówkę to co najmniej kilkaset złotych, najczęściej jednak oscyluje wokół 1000zł.

49 lat Aleksandra Szulc specjalista w dziedzinieOpiekunka Dziecięca: Wykształcenie zdobyte: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu Praca dla lokalnej społeczności w mieście Szczecin

Odkryj mój świat

Aleksandra Szulc

49 lat Aleksandra Szulc specjalista w dziedzinieOpiekunka Dziecięca: Wykształcenie zdobyte: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu Praca dla lokalnej społeczności w mieście Szczecin

Odkryj mój świat

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *