Zęby

Gumy do żucia czy warto żuć gumę,

W reklamach telewizyjnych żucie gum bez cukru wydaje się być najlepszym sposobem na dbanie o zdrowie zębów.

W rzeczywistości same gumy oczywiście nie wystarczą. Nawet regularne przeżuwanie kilku paczek dziennie nie uchroni nas przed próchnicą, jeśli nie zachowujemy standardowych zasad higieny jamy ustnej.

W paru akapitach postarajmy się wyjaśnić, kiedy i dlaczego warto wspomagać się bezcukrowymi gumami do żucia.

Po pierwsze, świeży oddech

Nie da się ukryć, że większość osób żuje gumę dla zachowania świeżego oddechu w czasie pomiędzy poszczególnymi szczotkowaniami zębów.

Dla świeżości naszego oddechu gumy do żucia bez wątpienia są bezcenne, ale czy mają jeszcze inne działanie,

Gumy wybielające – sprawdź ceny w Nokaut.pl

Po drugie, usuwanie resztek pokarmu

Gumy do żucia pomagają usuwać resztki pokarmu po posiłku. Dlatego też warto stosować je po jedzeniu, kiedy nie mamy możliwości skorzystania ze szczoteczki i pasty do zębów.

Warto wiedzieć, że gumy czyszczą zęby nie tylko w bezpośredni, mechaniczny sposób. Pobudzają także wydzielanie śliny, która również odgrywa rolę w oczyszczaniu z resztek jedzenia.

Po trzecie, odpowiednie pH

Dodatkowym działaniem gum do żucia jest neutralizowanie kwasów, tzn. utrzymywanie poziomu kwasowości śliny na odpowiednim poziomie.

Dzięki temu szkliwo zębów nie jest narażone na demineralizację.

Tylko bez cukru, ale z umiarem

Podsumowując: stosujmy gumy do żucia jako wspomaganie codziennej higieny jamy ustnej. Żujmy tylko i wyłącznie gumy bezcukrowe, ponieważ tylko one zapewniają ochronę naszym zębom.

Uważajmy jednak, żeby nie przesadzić – spożywane w nadmiarze substancje słodzące zawarte w gumach mogą wywoływać kłopoty żołądkowe.

Gumy wybielające – sprawdź ceny w Nokaut.pl

51 lat Agata Wysocka wykonuje zawódLogopeda:Praca na uczelni - Gdański Uniwersytet Medyczny Cykl wspaniałych artykułów do prasy w mieście Białystok

Znajdziesz ciekawe informacje

Agata Wysocka

51 lat Agata Wysocka wykonuje zawódLogopeda:Praca na uczelni - Gdański Uniwersytet Medyczny Cykl wspaniałych artykułów do prasy w mieście Białystok

Znajdziesz ciekawe informacje

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *