Jak działaja i i ile kosztują implanty zębowe.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Implanty stomatologiczne to absolutny hit ostatnich lat. Jeszcze kilkanaście lat temu podchodzono do nich nieufnie, były bardzo drogie i nie gwarantowały takiego stopnia bezpieczeństwa jak obecnie.

Od tego czasu implantologia poczyniła znaczne postępy i w bardzo dużym stopniu upowszechniła się. Obecnie właściwie każdy nowoczesny gabinet dentystyczny oferuje możliwość leczenia implantologicznego.

Co to jest implant,

Implant, wbrew obiegowej opinii, to sama śruba wkręcana w kość, imitująca korzeń zęba. Wiele osób niesłusznie nazywa implantami cały zestaw: śruba, mocowanie i korona.

Niezależnie od terminologii, warto zapamiętać, że implanty służą po prostu do rekonstrukcji braków uzębienia. Na implantach mocować można różnego rodzaju protezy, mosty i korony protetyczne.

Zalety implantów

Implanty gwarantują komfort i trwałość użytkowania nieporównywalnie większe niż inne rozwiązania protetyczne.

Wiele osób po wszczepieniu implantów przypomina sobie, jak wygląda funkcjonowanie na co dzień z normalnym uzębieniem. Koniec z niewygodnymi protezami, koniec niepokojów o kruszące się koronki i rozchwiane chore zęby.

Wady implantów

Aby nie było zbyt różowo, warto wspomnieć też o wadach implantów. Po piersze, leczenie implantami wciąż pozostaje bardzo drogie. Po prostu, nie wszystkich na nie stać.

Po drugie, od wszczepienia implantów do założenia koron lub protez często mijają miesiące. Jest to czas konieczny na zrośnięcie się implantu z kością.

Warto również pamiętać, że implanty nie są dla wszystkich. W pewnych warunkach leczenie implantologiczne związane jest z podwyższonym ryzykiem odrzucenia implantu. Ocenę takiego ryzyka stomatolog zawsze przeprowadza wraz z pacjentem podczas spotkania w gabinecie.

Ceny implantów

Tak jak już wspomnieliśmy, implanty kosztują niemało. Koszt leczenia waha się w zależności od skali braków uzębienia oraz zastosowanej technologii. Cena pojedynczego implantu wraz z koroną porcelanową to około 4 tys. złotych. Większe braki w uzębieniu oznaczają dużo większy wydatek, który można nieco ograniczać, decydując się na mosty protetyczne i specjalne protezy montowane na implantach.

Więcej na ten temat w serwisie:
http://www.implanty-stomatologiczne.info

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 207 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*