Korony i protezy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Braki w uzębieniu wynikać mogą z bardzo różnych przyczyn. Z wiekiem tracimy zęby w sposób naturalny, niekiedy wyrwanie zęba to jedyny sposób leczenia, często zdarzają się też różnego rodzaju wypadki, w wyniku których nasze zęby ulegają ukruszeniom, ułamaniom czy nawet wybiciom.

Aby zachować funkcje pełnione przez naturalne zęby i jednocześnie nie cierpieć z powodu niewątpliwego uszczerbku estetycznego, zawsze warto jak najszybciej uzupełniać wszelkie braki w uzębieniu.

Koronki, czyli korony

Potocznie nazywane „koronkami”, korony protetyczne to najprostszy sposób uzupełnienia wszelkich ukruszeń, uszkodzeń i braków.

Gdy zębów nie można już uratować przy pomocy wypełnień i licówek, korona, czyli po prostu sztuczny ząb, to jedyne wyjście.

Koronki mocować można na pozostałościach zęba pacjenta (poddaje się go szlifowaniu), na implantach lub na specjalnie przygotowanych mostach protetycznych.

Decyzja o wyborze odpowiedniego rodzaju korony powinna zostać podjęta wspólnie z lekarzem. Obecnie równolegle stosuje się korony porcelanowe (na podbudowie metalowej) lub korony pełnoceramiczne. Jako tymczasowe rozwiązanie można również zastosować korony akrylowe.

Mosty protetyczne

Przy większych brakach w uzębieniu warto zastanowić się nad założeniem mostu protetycznego.

Mosty protetyczne to rozwiązanie, przy którym koronki przymocowane są na specjalnej podbudowie, która z kolei opierać się może albo na implantach, albo na spiłowanych zębach (tzw. zębach filarowych.

Konieczność piłowania zębów filarowych to niewątpliwie największa wada mostów protetycznych, szczególnie dotkliwa, kiedy zęby te są w pełni zdrowe.

Z drugiej strony, mosty protetyczne, jako uzupełnienie stałe, niezdejmowane, gwarantują znacznie większy komfort użytkowania niż tradycyjne wyjmowane protezy.

Protezy

Tradycyjne protezy wyjmowane to najkorzystniejsza pod względem cenowym inwestycja w rekonstrukcje uzębienia. Można w ten sposób uzupełniać mniej lub bardziej rozległe braki uzębienia.

Niestety, wyjmowane protezy nie zapewniają komfortu porównywalnego z rozwiązaniami opartymi na implantach, nie mówiąc już o porówananiu do naturalnych zębów.

Pewnym kompromisem mogą być natomiast różnego rodzaju protezy zębowe montowane na implantach. Takie rozwiązanie to bardzo dobry kompromis pomiędzy ceną a komfortem i funkcjonalnością.

Dzięki zastosowaniu integralnej protezy całego łuku zębowego można ograniczyć liczbę wszczepianych implantów do minimum, a co za tym idzie, znacznie obniżyć koszt całej inwestycji.

Ceny koron, mostów protetycznych i protez

Usługi z zakresu protetyki nie należą do najtańszych. Podawanie nawet orientacyjnych cen jest nieco utrudnione, ze względu na różnorodne rozwiązania technologiczne i różne potrzeby pacjentów.

Ceny w dużym przybliżeniu:

Pojedynczy implant wraz z koroną – 4000-5000zł
Samo wszczepienie implantu – 2000-3500zł.

Mosty protetyczne to dobry sposób na obniżenie kosztu rekonstrukcji jednego zęba.

Pełna proteza na implantach – 3000zł (bez ceny implantów).

Protezy zdejmowane – od około 1000zł.

Pojedyncza korona:
akrylowa – 200-300zł,
porcelanowa – 1000-2000zł,
pełnoceramiczna -1000-1500zł,
korona na implancie – 2000-3500zł.

Więcej na temat różnych rozwiązań protetycznych
w serwisie: http://www.implanty-stomatologiczne.info

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 203 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*