Krwawienie dziąseł z czego wynikać i jak je leczyć.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Krwawienie z dziąseł to przypadłość bardzo często bagatelizowana. O ile wynika tylko i wyłącznie z niewłaściwego sposobu mycia zębów lub ze złej szczoteczki, problem łatwo naprawić.

Gorzej, gdy krwawiące dziąsła są objawem poważniejszego schorzenia.

Przyczyny krwawienia dziąseł

Najbardziej oczywistym powodem krwawienia jest po prostu mechaniczne uszkodzenie dziąsła np. przez zbyt twardą szczoteczkę do zębów.

Inne możliwe przyczyny to m.in. stany zapalne dziąseł czy paradontoza, ale też niedobory witamin, problemy z krzepliwością krwi, cukrzyca i różnego rodzaju choroby wątroby.

Zapobieganie krwawieniu dziąseł

Podjęcie odpowiednich środków zapobiegawczych i terapeutycznych w przypadku krawiących dziąseł zawsze warto skonsultować ze stomatologiem.

Brak leczenia lub nietrafne wskazanie przyczyn powstawania krwawień wiąże się z ryzykiem eskalacji problemu, co w ostatecznym rozrachunku może skończyć się paradontozą i poważnymi stanami zapalnymi dziąseł.

Samemu natomiast warto zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej. Szczotkowanie, stosowanie nici dentystycznych oraz płukanie jamy ustnej zatrzymuje rozwój bakterii i ogranicza ryzyko wystąpienia stanów zapalnych.

Nie zaszkodzi także spróbować specjalnych produktów (past, płynów) przeznaczonych dla osób z wrażliwymi dziąsłami.

Starym domowym sposobem na krwawiące dziąsła jest płukanie jamy ustnej naparem z szałwii lub rumianku.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 207 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*