Zęby

Lakierowanie zębów czyli fluoryzacja.

Lakierowanie zębów to nic innego jak pokrywanie ich specjalnym lakierem zawierającym fluor.

Główny cel lakierowania to wzmocnienie szkliwa i jego ochrona przed działaniem bakterii. Regularne lakierowanie pozwala skutecznie zapobiegać powstawaniu próchnicy.

Kiedy lakierować zęby,

Lakierowanie zębów to zabieg wspomagający profilaktykę przeciwpróchniczą. Istnieją różne poglądy na temat częstotliwości wykonywania tego zabiegu.

Nie da się ukryć, że wiele osób po fluoryzacji wykonywanej w przedszkolu i szkole nie ma już nigdy do czynienia ze specjalistycznymi zabiegami fluoryzacyjnymi. Wielu stomatologów zaleca jednakże regularne zabiegi lakierowania nawet co pół roku.

Lakierowanie specjalistyczne a domowe

Wiele osób poddaje w wątpliwość sens lakierowania zębów, tłumacząc, że w każdej paście do zębów i w każdym płynie do płukania znajduje się fluor.

Cała różnica tkwi w stężeniu, czasie ekspozycji oraz przygotowaniu zębów do kontaktu z fluorem. Warto pamiętać, że przy lakierowaniu zębów fluor zdecydowanie ma zdecydowanie lepszy kontakt ze szkliwem.

Kto może lakierować zęby,

Zabiegom lakierowania zębów poddawać się mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. U młodych pacjentów zaleca się nawet lakierować zęby częściej niż u dorosłych.

Jeśli mamy obiekcje na temat regularnego fluoryzowania zębów, korzystajmy z niego przynajmniej równolegle z zabiegami oczyszczania zębów – po usuwaniu kamienia nazębnego i piaskowaniu skuteczność fluoryzacji wzrasta.

Ceny lakierowania zębów

Koszt lakierowania zębów fluorem wynosi w granicach 60-100zł. Biorąc pod uwagę cenę wstawienia jednej plomby, jest to wydatek jak najbardziej rozsądny.

26 lat Edyta Nowakowska wykonuje zawódTechnik Elektroradiolog:Wiedza z zakresu wykonywanego zawodu - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie Praca dla lokalnej społeczności w mieście Łódź

Znajdziesz ciekawe informacje

Edyta Nowakowska

26 lat Edyta Nowakowska wykonuje zawódTechnik Elektroradiolog:Wiedza z zakresu wykonywanego zawodu - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie Praca dla lokalnej społeczności w mieście Łódź

Znajdziesz ciekawe informacje

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *