Lakierowanie zębów czyli fluoryzacja.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Lakierowanie zębów to nic innego jak pokrywanie ich specjalnym lakierem zawierającym fluor.

Główny cel lakierowania to wzmocnienie szkliwa i jego ochrona przed działaniem bakterii. Regularne lakierowanie pozwala skutecznie zapobiegać powstawaniu próchnicy.

Kiedy lakierować zęby,

Lakierowanie zębów to zabieg wspomagający profilaktykę przeciwpróchniczą. Istnieją różne poglądy na temat częstotliwości wykonywania tego zabiegu.

Nie da się ukryć, że wiele osób po fluoryzacji wykonywanej w przedszkolu i szkole nie ma już nigdy do czynienia ze specjalistycznymi zabiegami fluoryzacyjnymi. Wielu stomatologów zaleca jednakże regularne zabiegi lakierowania nawet co pół roku.

Lakierowanie specjalistyczne a domowe

Wiele osób poddaje w wątpliwość sens lakierowania zębów, tłumacząc, że w każdej paście do zębów i w każdym płynie do płukania znajduje się fluor.

Cała różnica tkwi w stężeniu, czasie ekspozycji oraz przygotowaniu zębów do kontaktu z fluorem. Warto pamiętać, że przy lakierowaniu zębów fluor zdecydowanie ma zdecydowanie lepszy kontakt ze szkliwem.

Kto może lakierować zęby,

Zabiegom lakierowania zębów poddawać się mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. U młodych pacjentów zaleca się nawet lakierować zęby częściej niż u dorosłych.

Jeśli mamy obiekcje na temat regularnego fluoryzowania zębów, korzystajmy z niego przynajmniej równolegle z zabiegami oczyszczania zębów – po usuwaniu kamienia nazębnego i piaskowaniu skuteczność fluoryzacji wzrasta.

Ceny lakierowania zębów

Koszt lakierowania zębów fluorem wynosi w granicach 60-100zł. Biorąc pod uwagę cenę wstawienia jednej plomby, jest to wydatek jak najbardziej rozsądny.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 203 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*