Lakierowanie zębów.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Lakowanie zębów to wciąż stosunkowo mało popularna praktyka. Dowodem na brak odpowiedniej świadomości pacjentów niech będzie fakt, że lakowanie dość często jest mylone z lakierowanie zębów fluorem.

Oczywiście, pacjenci nie są tutaj niczemu winni – to zadaniem stomatologów jest rzeczowe i obiektywne wyjaśnienie pacjentowi, co warto robić, aby zadbać o zęby. Dowiedzmy się zatem, czym jest lakowanie zębów.

Czym jest lakowanie,

Lakowanie zębów to zabieg profilaktyczny polegający na uszczelnieniu bruzd, szczelin i zagłębień w zębach.

Dzięki lakowaniu eliminujemy możliwość rozwoju bakterii w trudno dostępnych miejscach, a co za tym idzie, zmniejszamy ryzyko wystąpienia próchnicy.

Kiedy warto zdecydować się na lakowanie,

Lakowanie zębów to dobry pomysł zarówno w przypadku zębów mlecznych, jak i stałych. Ważne przy tym jest, aby lakowanie przeprowadzić możliwie szybko po „wyrośnięciu” zęba. Dzięki temu w szczelinach i bruzdach nie zostanie zapoczątkowany proces próchniczy – a to właśnie w takich przypadkach lakowanie ma sens.

Z natury rzeczy lakowanie zębów przeprowadza się przede wszystkim u młodych pacjentów. Dorośli natomiast często decydują się na lakowanie tak zwanych zębów mądrości.

Czy lakowanie zębów boli,

Lakowenie nie jest bolesne. Nie wiąże się nawet ze specjalnym dyskomfortem dla pacjenta. Po odpowiednim przygotowaniu zęba (oczyszczeniu, osuszeniu) sam proces lakowania trwa kilka do kilkunastu minut na jeden ząb.

Ceny lakowania zębów

Koszt lakowania pojedynczego zęba to kilkadziesiąt złotych. Aby zabezpieczyć wszystkie zęby (lakuje się zęby trzonowe i przedtrzonowe), należy zatem liczyć się z wydatkiem co najmniej kilkuset złotych.

Mimo niemałego kosztu, lakowanie po prostu się opłaca, ponieważ z dużą dozą prawdopodobieństwa eliminuje na co najmniej kilka lat możliwość rozwoju próchnicy w zalakowanych bruzdach i szczelinach.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 207 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*