Mycie zębów jak prawidłowo szcotkowa.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Wydawałoby się, że mycie zębów to czynność tak prosta, że każdy z nas powinien sobie z nią bez problemu poradzić.

Niestety, wciąż zbyt wiele osób popełnia podstawowe błędy przy szczotkowaniu. Sprawa jest na tyle poważna, że od dziesiątek lat zajmują się nią naukowcy.

Podstawowe zasady szczotkowania zębów

Po pierwsze, pamiętajmy, aby myć zęby co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Każde szczotkowanie powinna trwać co najmniej dwie minuty.

Po drugie, nie przesadzajmy. Szczególnie osobom z nadwrażliwymi dziąsłami nie poleca się zbyt częstego (więcej niż kilka razy dziennie) i zbyt intensywnego szczotkowania.

Po trzecie, wybierzmy odpowiednią pastę do zębów oraz szczoteczkę o właściwym kształcie i zalecanej twardości włosia.

Co na to naukowcy,

Choć może się to wydawać nieco zabawne, całe rzesze naukowców przez dziesięciolecia poszukiwały najskuteczniejszej metody mycia zębów. Powstały przeróżne koncepcje, zalecane przy różnorodnych problemach z zębami i dziąsłami.

I tak mamy do dyspozycji m.in. techniki: pionowe, poziome, wibracyjne, wymiatające itd. Można się w tym wszystkim pogubić, szczególnie, jeśli przy większości metod stosuje się dodatkowo nazwy ich twórców (pozdrowienia dla panów: Bassa, Chartersa, Fonesa, Smitha i Stillmanna).

To jak w końcu myć zęby,

Aby nie popadać w przesadę, pamiętajmy po prostu, żeby dokładnie, skrupulatnie i z odpowiednią częstotliwością pamiętać o szczotkowaniu.

Każdy z nas powinien wypracować sobie odpowiednią technikę. Warto przy każdym myciu wyczyścić wszystkie powierzchnie zębowe oraz język, na którym także mogą rozwijać się bakterie.

Szczoteczki do zebow – porównaj ceny w Nokaut.pl

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 207 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*