Nieprzyjemny zapach z ust

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Przykry zapach z ust to sprawa niezwykle kłopotliwa. Zarówno dla osoby, która z zapachem ust ma problemy, jak i dla jej otoczenia.

Cały problem polega na tym, że bardzo często osoba dotknięta tym problemem nie ma jego świadomości, dopóki ktoś nie zwróci jej uwagi.

Skąd się bierze przykry zapach z ust,

Nieświeży zapach z ust nie musi, wbrew pozorom, wynikać ze złej higieny. Nawet osoby regularnie szczotkujące zęby, używające nici i płynów do płukania, mogą cierpieć z powodu tej dolegliwości.

Najczęstsze przyczyny nieprzyjemnego zapachu z ust są powiązane z bakteriami bytującymi w jamie ustnej. Zła higiena to tylko jeden z potencjalnych powodów brzydkiego zapachu. Do innych zaliczają się różnego rodzaju choroby zębów i dziąseł (próchnica, zgorzel, zapalenie dziąseł itd.), grzybica jamy ustnej, a także różnego rodzaju kłopoty gastryczne.

Zapobieganie nieprzyjemnemu zapachowi z ust

Skuteczne zapobieganie przykremu zapachowi z ust w przypadkach, kiedy zwykła higiena jamy ustnej nie wystarcza, musi opierać się na pomocy ze strony dentysty.

Jeśli stomatolog wykluczy stomatologiczne przyczyny powstawania nieprzyjemnego zapachu w ustach, należy skierować się do lekarza rodzinnego lub gastrologa (stomatolog powinien doradzić w tej kwestii na podstawie widocznych objawów).

Doraźną pomoc w walce z nieprzyjmnym zapachem z ust mogą oferować różnego rodzaju płukanki czy gumy do żucia, ale pamiętajmy, że najważniejsze jest usunięcie przyczyny problemu, a nie tylko maskowanie jego objawów.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 203 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*