Piaskowanie zębów na czym polega i czy warto je zrobić,

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Pasta do zębów to produkt, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną higienę jamy ustnej. Już od dziecka jesteśmy uczeni, że mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie to jedyny sposób na uchronienie się przed próchnicą.

Niewielu z nas jednak orientuje się nieco bardziej, co należy brać pod uwagę przy wyborze pasty do zębów. Spróbujmy zatem wyjaśnić, czym musi się charakteryzować najlepsza pasta do zębów.

Najlepsze pasty do zębów

Na podstawie reklam telewizyjnych można by dojść do wniosku, że nie istnieje coś takiego jak jedna, najlepsza pasta do zębów. Każdy producent chwali swój produkt i okazuje się, że najlepszych past jest tyle, ilu mamy producentów.

Czy to oznacza, że tak naprawdę nie ma znaczenia, jaką pastę wybierzemy, Oczywiście, nie! Być może wybór pomiędzy poszczególnymi producentami nie jest najważniejszy – zdecydowanie większą rolę ma skład i przeznaczenie pasty.

Pasty do zębów – sprawdź ranking w Nokaut.pl

Dla każdego coś dobrego

Szeroki asortyment dostępnych na rynku past do zębów odzwierciedla różnorodne potrzeby poszczególnych osób. Dlatego też przed zakupem warto zastanowić się, jaka pasta będzie dla nas najlepsza.

Pasty uniwersalne – charakteryzują się zrównoważonym składem, który zapewnia ochronę przed większością schorzeń zagrażających naszym zębom i dziąsłom.

Pasty chroniące dziąsła – najczęściej zawierają zioła łagodzące stany zapalne, są wskazane przy różnego rodzaju problemach z dziąsłami.

Pasty wybielające – pomagają podtrzymać efekt wybielania zębów, usuwają osady oraz utrudniają osadzanie się kamienia nazębnego.

Pasty na nadwrażliwość – zwalczają nadwrażliwość zębów, redukują ból pojawiający się w czasie picia i jedzenia zimnych, kwaśnych lub słodkich pokarmów.

Pasty zapewniające świeży oddech – odświeżają zapach z ust i zapewniają uczucie świeżości. Wskazane szczególnie dla palaczy.

Jaką pastę wybrać,

Pamiętajmy o jednym – nie kierujmy się w pierwszej kolejności marką. Najważniejsze i tak pozostaje regularne i skrupulatne mycie zębów.

Wybór odpowiedniej pasty oczywiście też jest ważny. Aby wybrać najlepiej, powinniśmy po pierwsze: zastanowić się, czego potrzeba naszym zębom, po drugie: wypróbować samemu kilka rodzajów past, a po trzecie: w razie potrzeby poprosić dentystę o radę.

Pasty do zębów – sprawdź ranking w Nokaut.pl

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 205 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*