Zęby

Produkty do wybielenia zębów jakie warto stosować,

Białe zęby to obecnie wyznacznik atrakcyjnego wyglądu. Lśniącą bielą oślepiają nas już nie tylko aktorzy, prezenterzy telewizyjni i inni ludzie pojawiający się na wielkim ekranie lub w telewizji.

Dziś białe zęby może mieć każdy. Sposobów na wybielanie jest wiele, ale nie wszystkie są warte uwagi. Przyjrzyjmy się pokrótce najpopularniejszym metodom, które nie wymagają interwencji stomatologa.

Przeczytaj też o wybielaniu w gabinecie stomatologicznym >>>

Poznaj przyczyny powstawania przebarwień >>>

Produkty wybielające – sprawdź ranking w Nokaut.pl

Domowe wybielanie zębów

Domowe sposoby na białe zęby od dziesięcioleci krążą pocztą pantoflową. Domowe środki wybielające to najczęściej: soda oczyszczona, sól, cytryna i węgiel.

Metody wybielania tego typu opierają się najczęściej po prostu na intensywnym szczotkowaniu. Zęby poddane są wówczas mechanicznemu oraz chemicznemu działaniu wyżej wymienionych substancji.

Czy warto wybielać zęby w ten sposób, Zdecydowanie nie. Po pierwsze, w większości przypadków ryzykujemy zniszczeniem szkliwa. Niewłaściwe, zbyt intensywne szczotkowanie prowadzi w takich wypadkach do zdzierania oraz chemicznej degradacji szkliwa.

Poza tym, takie substancje jak soda oczyszczona czy kwasy owoców cytrusowych w odpowiednich ilościach znajdują się już w dobrych wybielających pastach do zębów.

Produkty do wybielania zębów

Oferta produktów służących do wybielania zębów jest bardzo szeroka. Przyjrzyjmy się im po kolei.

Wybielające pasty do zębów – podstawowe narzędzie walki z przebarwieniami, nalotami i kamieniem nazębnym. Regularne, prawidłowe szczotkowanie zębów to najlepsza metoda na to, aby wybielanie innymi metodami nie było nam potrzebne. Niestety, za pomocą większości past wybielających usuniemy tylko powierzchniowe przebarwienia.

Wybielające gumy do żucia – gumy do żucia nie zdziałają cudów. Nie zmienią żółtych lub zszarzałych zębów w hollywódzki uśmiech. Są za to doskonałym środkiem doraźnym zawsze wtedy, kiedy nie mamy możliwości umycia zębów po posiłku.

Paski i żele wybielające – różnego rodzaju paski i żele zawierające substancje wybielające to dobre wyjście, jeśli zależy nam na niewielkim, maksymalnie 2-3 tonowym rozjaśnieniu zębów. Są mniej skuteczne niż zabiegi dentystyczne, ale też znacznie tańsze.

Urządzenia do wybielania – w internecie pojawiło się mnóstwo ofert różnego rodzaju urządzeń wybielających zęby. Należy podchodzić do nich ostrożnie i z wyczuciem. Kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych i nie zawsze dają gwarancję skuteczności. Przed zastosowaniem takiego urządzenia zawsze warto skonsultować się z dentystą, a przynajmniej poznać opinie innych użytkowników.

Przeczytaj też o wybielaniu w gabinecie stomatologicznym >>>

Poznaj przyczyny powstawania przebarwień >>>

Produkty wybielające – sprawdź ranking w Nokaut.pl

Więcej o wybielaniu zębów na stronie USMIECH.NET

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *