Przebarwienia zębów skąd się biorą i jak się ich pozbyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Powstawanie przebarwień na zębach to proces jak najbardziej naturalny. Wpływ na nasze zęby ma np. wiele produktów spożywczych zawierających silne barwniki (wino, herbata, kawa, tytoń).

Choroby zębów powodujące przebarwienia

Warto pamiętać, że pogorszenie wyglądu naszych zębów może być także efektem występowania kamienia nazębnego lub próchnicy. Dużo szybciej naturalny kolor będą również tracić zęby ukruszone, ułamane, a nawet te z małymi ubytkami szkliwa.

Niezbyt estetyczne, a także trudne do usunięcia przebarwienia mogą być wynikiem stosowania antybiotyków (szczególnie w dzieciństwie).

Jak walczyć z przebarwieniami,

Podstawową metodą walki z przebarwieniami różnego rodzaju jest wybielanie zębów. Oprócz tego, stosuje się także zabiegi usuwania kamienia nazębnego i piaskowania zębów. W przypadkach najtrudniejszych zakłada się koronki lub licówki.

Czy ząb musi być śnieżnobiały,

Na koniec jedna uwaga – pamiętajmy, że z natury zęby nigdy nie są śnieżnobiałe. Oczywiście, dla własnego samopoczucia i pewności siebie należy dbać o piękny uśmiech. Warto przy tym zachować rozsądek i nie popadać w kompleksy, jeśli nasze zęby odbiegają o jeden ton od bieli absolutnej.

Przeczytaj też o wybielaniu w gabinecie stomatologicznym >>>

Sprawdź domowe sposoby na białe zęby >>>

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 203 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*