Prześwietlenie zęba

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Renteg zębów to jeden z podstawowych sposobów na zdiagnozowanie różnego rodzaju schorzeń wymagających interwencji stomatologa.

Prześwietlenia zębów wykonuje się obecnie znacznie częściej niż kiedyś. Być może dlatego osoby przyzwyczajone do tradycyjnych metod leczenia zębów mają czasem pewne opory i obawy przed rtg w gabinecie dentystycznym.

Czy rentgen zębów jest groźny,

Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z promieniowaniem, pojawia się uzasadnione pytanie o bezpieczeństwo pacjenta. Obawy o to, czy prześwietlenia zębów są bezpieczne, pozostają jak najbardziej zrozumiałe.

Odpowiedź jest prosta: rtg zębów wiąże się z tak niewielkimi dawkami promieniowania, że trudno mówić o zagrożeniu zdrowia pacjentów, szczególnie w przypadku sporadycznego kontaktu z rentgenem.

Oczywiście, prześwietlanie zębów nie powinno należeć do codziennego rytuału, do spółki z myciem i nitkowaniem zębów, ale absolutnie nie warto bać się jego negatywnych skutków przy rozsądnym korzystaniu.

Może warto zrezygnować z prześwietleń zębów,

W żadnym wypadku! Jeśli stomatolog poleca przeprowadzenie zabiegu rentegnowskiego, oznacza to, że istnieją ku temu ważne przesłanki.

W wielu przypadkach bez zdjęć zębów po prostu nie jesteśmy w stanie zdiagnozować problemu lub skontrolować przebiegu leczenia.

Warto też pamiętać o sytuacjach, kiedy to właśnie prześwietlenie pozwala wykryć różnego rodzaju ukryte schorzenia (np. nowotwory jamy ustnej).

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 205 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*