Stosowanie nici dentystycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Stosowanie nici dentystycznych to jeden z podstawowych sposobów na utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej.

Przez wiele osób nici do zębów wciąż uważane są za produkt nieco egzotyczny. Zupełnie niesłusznie, bo tylko dzięki ich regularnemu stosowaniu możemy mieć pewność, że w przestrzeniach międzyzębowych nie gromadzą się resztki jedzenia.

Czy stosowanie nici dentystycznych jest konieczne,

Od czasu do czasu w można spotkać się z opiniami, że tak naprawdę nici nie są niezbędne, jeśli wystarczająco skrupularnie używamy szczoteczki do zębów.

Niestety, prawda wygląda inaczej. W wiele miejsc nie dotrzemy szczoteczką. Nie zawsze wystarczy też wspomóc się płynem do płukania jamy ustnej.

W przypadku drobnych, ale głęboko tkwiących resztkach pokarmu, jednym skutecznym narzędziem będzie nić.

Uwaga na dziąsła

Przeciwnicy stosowania nici dentystycznych twierdzą, że mają one zły wpływ na dziąsła. Rzeczywiście, nieodpowiednie użycie nici może w sposób mechaniczny uszczodzić dziąsło.

Wystarczy jednak nitkować zęby delikatnie, zgodnie z zaleceniami dentystów (wykonywać ruchy „góra-dół” zamiast poziomych), aby uniknąć nieprzyjemnych komplikacji.

Nici dentystyczne – sprawdź ranking w Nokaut.pl

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 205 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*