Usuwanie kamienia nazębnego w praktyce.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Kamień nazębny to poważny defekt wizualny, ale też zagrożenie dla zdrowia naszych zębów i dziąseł. Jego usunięcie jest możliwe tylko i wyłącznie w gabinecie dentystycznym.

Przyjrzyjmy się, na czym polega, jak wygląda oraz ile kosztuje usuwanie kamienia nazębnego.

Dowiedz się też, czym jest kamień nazębny >>>

Metody usuwania kamienia nazębnego

Usuwanie kamienia fachowo określa się terminem skaling. Współczesna stomatologia oferuje co najmniej kilka metod skalingu.

Do najczęściej stosowanych zaliczamy piaskowanie oraz skaling ultradźwiękowy. Możliwe jest także m.in. mechaniczne, chemiczne lub laserowe usuwanie kamienia z zębów.

Czy usuwanie kamienia nazębnego boli,

Zabieg usuwania kamienia nie jest bolesny, choć pacjenci są narażeni na pewien dyskomfort.

W zależności od zastosowanej metody, istnieje także możliwość chwilowego podrażnienia dziąseł.

Ile kosztuje usuwanie kamienia nazębnego,

Ceny skalingu, w zależności od zastosowanej technologii, wahają się zwykle w granicach 100-200zł.

Jest to cena, którą zdecydowanie warto zapłacić, biorąc pod uwagę późniejsze komplikacje, które wywołać może kamień nazębny.

Dowiedz się też, czym jest kamień nazębny >>>

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 207 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*