Wybielanie zębów na czym polega,

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Wybielanie zębów to zabieg coraz częściej przeprowadzany w gabinetach stomatologicznych. Obowiązująca moda, presja ze strony otoczenia lub po prostu chęć posiadania nieskazitelnie białego uśmiechu skłania ludzi do płacenia całkiem sporych sum za wybielanie u dentysty.

Zanim zdecydujemy się na tego rodzaju zabieg, warto poznać parę podstawowych faktów na temat wybielania zębów pod okiem specjalisty.

Przeczytaj też o domowym wybielaniu zębów >>>

Poznaj przyczyny powstawania przebarwień >>>

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne,

Wybielanie zębów u dentysty jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Nie pogarsza ono odporności zębów, nie prowadzi do zniszczenia szkliwa, nie osłabia w żaden sposób zębów.

Środki ostrożności związane z wybielaniem zębów w gabinecie stomatologicznym zalecają natomiast przed zabiegiem wyleczyć próchnicę i dokładnie oczyścić zęby z kamienia i nalotów. Po wybielaniu należy zachować przez kilka dni odpowiednia dietę, aby odwodnione wybielaniem zęby nie „nasiąknęły” barwnikami.

Czy wybielanie zębów boli,

Wybielanie zębów może wiązać się z wystąpieniem nadwrażliwości zębów na zimno lub jedzenie i picie. Skala drażliwości jest uzależniona od konkretnego pacjenta.

Większość osób odczuwa delikatny dyskomfort lub ból w trakcie wybielania. W niewielu przypadkach wybielanie wiąże się z silnym bólem i wystąpieniem znacznej nadwrażliwości zębów.

Wszelkie dolegliwości związane z wybielaniem ustępują w kilka-kilkanaście godzin, a w najgorszym wypadku w kilka dni po zabiegu.

Jak wygląda zabieg wybielania,

Przebieg wybielania zębów jest uzależniony od technologii używanej przez stomatologa. Powoli odchodzi się od stosowania wybielania nakładkowego, przy którym dentysta wykonuje specjalne odlewy (nakładki) dla pacjenta do używania w domu.

Obecnie dominują zabiegi wspomagane specjalnymi lampami lub laserem. Cały zabieg trwa zwykle kilkadziesiąt minut.

Warto pamiętać, że przed przystąpieniem do zabiegu musimy wyleczyć próchnicę i usunąć wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni zębów (kamień nazębny, osady itd.).

Ceny wybielania zębów

Ceny wybielania zębów uzależnione są od zastosowanej metody. Metoda nakładkowa to wydatek co najmniej 600-800zł. Wybielanie lampami kosztuje w granicach 1000zł, natomiast cena wybielania laserowego zaczyna się najczęściej od około 1500zł.

Przeczytaj też o domowym wybielaniu zębów >>>

Poznaj przyczyny powstawania przebarwień >>>

Więcej o wybielaniu zębów na stronie USMIECH.NET

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 209 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*