5 niesamowitych ziół, które pozwolą Ci schudnąć

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Osoby odchudzające się często sięgają po tabletki, które mają na celu przyspieszenie procesu spalania tłuszczu. Jednak stosowanie leków odchudzających bardzo często wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Warto wybrać naturalne substancje, których stosowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Kawa zielona

Jak donosi wielu lekarzy specjalistów, w tym dr Abdul Dulloo z Uniwersytetu Genewskiego w Szwajcarii, zielona kawa podnosi tempo metabolizmu i zwiększa utlenianie się tłuszczów. W jednym z jego badań stwierdzono, że ekstrakt z zielonej kawy z kofeiną daje znacznie więcej energii, niż sama kofeina. Co to oznacza dla Ciebie? Zielona Kawa może pomóc ciału korzystać z tłuszczu jako źródła energii skutecznie zwiększając tempo przemiany materii. Zielona kawa jest w stanie dać organizmowi wystarczająco dużo siły aby przeszedł bez zmęczenia cały dzień wliczając do tego bilansu wizytę na siłowni.

Guma Guar

Pomoże Ci poczuć się pełnym i zmniejszy głód. Jest to również środek przeczyszczający, więc to co jesz zostanie wykorzystane przez organizm i wydalane tak szybko, jak to możliwe. Tym samym minimalizujesz ryzyko odłożenia się tkanki tłuszczowej. Ten środek jest idealną tarczą ochronną przeciwko tłuszczowi, jest stosowany często jako prewencja tuż po odchudzaniu, aby nie nastąpił efekt yo-yo.

Nasiona lnu

Jeśli szukasz ziół bogatych w składniki odżywcze, witaminy, białka i błonnik to spodoba Ci się to co może zaoferować Ci len. Do tego ułatwia kontrolę apetytu Po spożyciu, len rozrasta się w Twoim żołądku aż 5krotnie. Dlatego możesz z powodzeniem korzystać z niego przed posiłkiem (na 30 minut) aby zapewnić sobie żelazną gwarancję, że nie zjesz więcej niż będziesz potrzebował.

Gymnema Sylvestre

To zioło jest stworzone dla wszystkich którzy są zakochani w konsumpcji cukru. Dzięki swoim zatrzymującym pragnienie cukru właściwościom spożywanie go powinno być kluczowym składnikiem diety podczas odchudzania. Zatrzymuje apetyt na słodycze. Działa korzystnie na stan zdrowia i funkcjonowania trzustki. Pomoże też utrzymać poziom cukru we krwi, dzięki czemu unikniesz gwałtownym skokom poziomu glukozy we krwi, co często może powodować apetyt.

Koper

Jeśli potrzebujesz diuretyków które wyciągną z Twojego Ciała duże ilości wody, poprawią energię czy zmniejszą apetyt – koper jest ziołem dla Ciebie. Możesz z niego korzystać w formie tabletek, herbaty czy dodawać go do potraw. Uważa jedynie aby nie przesadzić – w dużych ilościach może być toksyczny.

Sprawdź u lekarzy

Chociaż leki ziołowe są stosunkowo bezpieczne, postaraj się skonsultować z lekarzem w celu omówienia każdej większej kuracji. Zioła mogą mieć poważne skutki uboczne gdy łączysz je ze sobą lub stosujesz w ekstremalnych dawkach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*