Zdrowie i Ty

Jak usunąć zmarszczki w domu? Już 6 mln Polek tego dokonało!

Jeszcze do niedawna usunięcie zmarszczek było możliwe jedynie  z wykorzystaniem technik medycyny estetycznej. Najnowsze odkrycia biologiczne prawdopodobnie zrewolucjonizują rynek kosmetyczny, a inwazyjne zabiegi przeciwzmarszczkowe odejdą do lamusa.

Rewolucja kosmetyczna

 Pod koniec ubiegłego roku grupa naukowców otrzymała Nagrodę Nobla za odkrycie nowej formy transportu międzykomórkowego. Dzięki temu możliwe jest dostarczanie substancji aktywnych w głąb skóry poprzez zewnętrzny naskórek. Nowoczesne kremy wykorzystujące transport transbłonowy pozwalają uzyskać efekty porównywalne do inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Zapytaliśmy doktora nanodermatologii, czy faktycznie możliwe jest usunięcie zmarszczek w zaciszu własnego domu.

Dlaczego obecnie taką popularność cieszą się zabiegi odmładzające?

Współcześnie wygląd jest bardzo ważny – pozwala znaleźć wymarzoną pracę oraz podnosi naszą pewność siebie. Ładna, zdrowa i młoda cera to oznaka spełnienia życiowego, jednak zanieczyszczenie środowiska, przetworzona żywność i inne czynniki wpływają na przyspieszenie procesu starzenia, który zaczyna się już po ukończeniu 20-go roku życia. W skórze spada ilość kwasu hialuronowego, kolagenu oraz innych polinukleotydów. Jej kondycja z każdym dniem spada, staje się przesuszona, a wtedy już nie trudno o zmarszczki. Wiele niepowodzeń życiowych ludzie zrzucają na karb swojego wyglądu. W prasie lub w telewizji można znaleźć wypowiedzi ludzi, u których lekka zmiana wyglądu – usunięcie zmarszczek czy powiększenie piersi spowodowała automatycznie zmianę stylu życia. Dla większości kobiet, jędrna skóra bez zmarszczek i przebarwień jest receptą na szczęście.

Czy naprawdę usunięcie zmarszczek w domu jest możliwe?

Muszę przyznać, że domowe sposoby polegające na okładach z plasterków ogórka nie zlikwidują zmarszczek pod oczami, mogą natomiast podrażnić tęczówkę lub blaszkę nadnaczyniówkową oka. Nie jest możliwe również zlikwidowanie zmarszczek popularnymi kremami z drogerii. Chociaż zawierają one często kolagen lub kwas hialuronowy to składniki aktywne nie są w stanie przedostać się poprzez epidermę. Swoim pacjentkom polecam domową kurację z wykorzystaniem kosmetyków transdermalnych, które umożliwiają fuzję komórkową, co sprawia  że substancje aktywnie, takie jak kwas hialuronowy czy kolagen bez problemu docierają nawet do mezosfery komórkowej. To jedyny sposób na zlikwidowanie zmarszczek w domu.

Czy może Pan polecić naszym czytelniczkom produkt przeciwzmarszczkowy, który rzeczywiście działa?

Na pewno mogę krem popularny wśród gwiazd, który wykorzystuje wcześniej wspomniane odkrycie nagrodzone Nagrodą Nobla, Lefery Active Cell Regeneration for Day. Seria obejmuje krem na dzień oraz krem na noc i faktycznie kuracja domowa jest w stanie odmłodzić skórę nawet o 15 lat!

Czy efekt działania kremu Lefery Active Cell Regeneration jest trwały?

Działanie kremu utrzymuje się na stałe, ponieważ stymuluje on transkryptazę białkową do produkcji własnego kolagenu oraz do naturalnego wypełnienia zmarszczek przez kwas hialuronowy.  Za skutecznością kremu Lefery Active Cell Regeneration for Day przemawia również to, że obecnie jest polecany przez największe serwisy internetowe.

Czy mógłby Pan wyjaśnić, jak działa Lefery Active Cell Regeneration for Day?

Sekretem działania kremów transdemarmalnych jest mikrocząsteczkowy rozmiar substancji aktywnych.  Dzięki temu możliwe jest wniknięcie do mezosfery skóry – kolagenu oraz kwasu hialuronowego, które z kolei stymulują holienzymy do produkcji nowych białek. Skóra odzyskuje jędrność, elastyczność, a zmarszczki znikają. Oczywiście przed nałożeniem kremu należy dokładnie oczyścić twarz, usunąć makijaż i sebum, ponieważ mogą one zmniejszać skuteczność działania kremu.

Źródło:

  1. Patent – Apparatus and method for transdermal delivery  of cosmetic compositions, Anne Marie De Claviere

Informacja! Uważaj na tańsze wersje kremu – to podróbki!

Rosnąca sprzedaż kremu Lefery Active Cell Regeneration for Day sprawiła, że na rynku pojawiło się wiele podróbek. Produkty te są dużo tańsze i tylko z wyglądu przypominają oryginał. Formuła podróbek nie zawiera opatentowanych mikrocząsteczek, co sprawia, że stosowanie tych kremów nie redukuje zmarszczek i praktycznie nie różni się od zwykłych produktów z drogerii.

Zostały już tylko ostatnie sztuki!

34 lat Kazimierz Górski znajomość wykonywanego zawoduFizjoterapeuta:Praca na uczelni - Uniwersytet Medyczny w Łodzi Praca dla lokalnej społeczności w mieście Katowice

Znajdziesz ciekawe informacje

Kazimierz Górski

34 lat Kazimierz Górski znajomość wykonywanego zawoduFizjoterapeuta:Praca na uczelni - Uniwersytet Medyczny w Łodzi Praca dla lokalnej społeczności w mieście Katowice

Znajdziesz ciekawe informacje

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *