Badanie oczu – tęczówka

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Czego na tęczówce oka szuka irydolog?

Objawy chorób określone są przez miejsce, na którym występują oraz przez wygląd i kolor plamek. Najczęściej spotykanymi znakami wskazującymi na schorzenie są owalne laguny, które mówią o ukrwieniu tkanek i narządów, co związane jest z docieraniem glukozy, tlenu i mikroorganizmów do komórki oraz organicznym usuwaniu toksyn. Poważniejszymi znakami są krypty, zwane dziurami, które w postaci ciemnych plam, świadczą o degeneracji komórek konkretnego organu, w którego polu się znalazły. Promieniście rozchodzące się pasma, rozarium klimatyczne wskazują na stany zapalne, zaburzenia metabolizmu, nowotwory, wyczerpanie rezerw układu odpornościowego. U ludzi w podeszłym wieku występuje często obwódka starcza, która świadczy o zwiększonej ilości cholesterolu w organizmie i zagrożenie zawałem i chorobą miażdżycową.

Niepokojące zmiany

Badanie oczu poprzedza obszerny wywiad z pacjentem, dzięki czemu można poznać dziedziczne skłonności do określonych osłabień narządów. Poznanie skłonności pozwala zaobserwować, czy czynniki chorobowe już się uaktywniły. Świadczą o tym wszelkie znaki na tęczówkach, m.in. zmiany barwnikowe, przejaśnienia, białe włókienka na dnie zatok.
Badanie przeprowadza się na osobach po szóstym roku życia, do tego czasu bowiem wykształca się obraz tęczówki. Ustalony kolor tęczówki mówi terapeucie o określonych skłonnościach do konkretnych schorzeń. Jej struktura przynosi informacje o stanie mechanizmów obronnych organizmu, przede wszystkim o funkcjonowaniu układu limfatycznego. Dla przykładu: gdy na źrenicy dziecka pojawi się tzw. rozarium limfatyczne (blokady w przepływie chłonki) to konieczna jest szybka kuracja wzmacniająca immunologicznie i regulująca funkcjonowanie systemu nerwowego.

Wymowa kształtu źrenic

O zagrożeniach naszego zdrowia mówi rodzaj budowy naszych źrenic, wszelkie ich spłaszczenia odnoszą się do niedomagań konkretnych narządów. Irydolog może też zaobserwować chorobliwe przesunięcia: w górę oznaczają kłopoty jelitowe; w dół zaburzenia w okolicy miednicy, nerek, pecherza moczowego; przesunięcie źrenic na zewnątrz to znak, że mamy problemy z chorobą wieńcową. Źrenice nadmiernie zwężone, słabo reagujące na światło, to sygnał problemów psychicznych, związanych z napięciami zewnętrznymi (domowymi, zawodowymi).
Irydologia daje wstępny obraz stanu całego organizmu i pozwala, w razie stwierdzonego zagrożenia lub istniejącej już choroby, szybko zareagować i wybrać odpowiedniego specjalistę.

Kolor wiele powie

Kolor oczu może wskazywać na skłonność do pewnych chorób:
ludzie o oczach zielonych i szarych mają skłonności do chorób układu pokarmowego, powinni często kontrolować stan swojej wątroby i trzustki,
ludzie o oczach w kolorze niebieskim często cierpią na przekwaszenia organizmu i mogą chorować na wrzody żołądka i dwunastnicy,
ludzie o oczach piwnych (brązowych) mają kłopoty z gospodarką tłuszczową organizmu, stąd bierze się u nich zagrożenie schorzeniami układu krwionośnego i serca, osoby ciemnookie mają słabszą barierę ochronną organizmu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*