Bulimia – choroba psychiczna

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Bulimia jest chorobą o podłożu psychicznym, podstawowym objawem jest niepohamowane objadanie się na zamianę z głodzeniem. Dotyka ona najczęściej kobiety po 25 roku życia. Dorosły człowiek potrzebuje spożyć dziennie ok 2-3 tys. kcal, natomiast bulimiczka pochłania ich nawet 15 tys. i to za jednym razem. Zjada wszystko co ma pod ręką, nawet produkty bez koniecznego przygotowania. Po takim ataku obżarstwa chora ma poczucie winy i jak najszybciej chce sie pozbyć tego co zjadła, zażywa olbrzymie ilości środków przeczyszczających i prowokuje wymioty. W przeciwieństwie do anorektyczki bulimiczka nie ma uczucia głodu, nie czuje smaku ani zapachu, może jeść bez końca. Robi to tylko w celu rozładowania napięcia, stresu. Chora nie potrafi zapanować nie tylko nad jedzeniem, ale i nad emocjami. obżarstwem reaguje na codzienne kłopoty. Specjaliści twierdzą, że bulimia jest skutkiem zaburzonych relacji miedzy matką a córką, utratą kogoś bliskiego, ucieczką przed życiowymi kłopotami, samotnością, molestowaniem fizycznym i seksualnym, alkoholizmu w rodzinie. Zdarza się, że kobieta choruje równocześnie na bulimię i anoreksję, choroby wystepuja naprzemiennie lub jedna przechodzi w drugą.

Table of Contents

OBJAWY

1/ chora ma masę ciała w normie lub niewiele piwyżej czy poniżej jej, mimo to jedzenie wywołuje u niej ogromny stres,
2/ je bardzo nieregularnie, pochłania olbrzymie ilości jedzenia lub glodzi sie drakońskimi dietami,
3/ wzmożonym apetytem reaguje na stres-je do 15 tys kcal za jednym razem,
4/pokarmy spożywa w napięciu i smutku,
5/ atakom obżarstwa towarzyszą wyrzuty sumienia i poczucie winy,
6/ w celu zmniejszenia napięcia po jedzeniu prowokuje wymioty i zażywa duże dawki środków przeczyszczających,
7/ ma olbrzymie wachania wagi w krótkim okresie nawet do 10 kg w ciagu miesiąca.

KONSEKWENCJE

Na szczęście bulimia nie wyniszcza tak organizmu jak anoreksja. Ponieważ bulimiczka bierze coraz więcej środków przeczyszczających i odwadniających nastepuje utrata płynów ustrojowych i biopierwiastków, zaburzenie poziomu elektrolitow. Pojawiają się przewlekłe zaparcia. Po dłuższym okresie dochodzą bóle brzucha, zaburzenia koncentracji i hipoglikemia. Przełyk drażniony palcami w celu wywołania wymiotów jest wielka raną, kwasy żołądkowe wydostające sie podczas wymiotów niszczą szkliwo zębów. Na skórze pojawiają się rozstępy spowodowane ciągłymi wahaniami wagi. Niekiedy dochodzi do śmierci w wyniku pęknięcia przełyku lub żołądka. Towarzysząca chorobie depresja może doprowadzić do samobójstwa.

LECZENIE

Jedyna skuteczną metoda leczenia jest psychoterapia. Umożliwia ona zrozumienie powodów powstawania napadów głodu i pozwala nauczyć sie przetrwania i panowania nad napięciem i stresem bez rozładowywania ich poprzez jedzenie. Konieczne jest uregulowanie diety, ale w taki sposób, aby chora nie czuła, że tyje. Pożywienie powinno być optymalnie odżywcze, ale nie wysokokaloryczne. Doskonały tutaj w zastosowaniu jest Koktail proteinowy Herbalife, zregeneruje on chore organy, pobudzi do pracy wszystkie komorki, dostarczy wszelkich koniecznych witamin i mikroelementów, a jednocześnie nie spowoduje, odpowiednio stosowany, tycia i przybierania w tkankę tłuszczową a jedynie pięknie odbuduje tkankę mięśniowa. W celu przygotowania układu pokarmowego do doskonalego wchłaniania powinniśmy zastosowac błonnikowe tabletki dietetyczne, które oczysczą jelito i uregulują metabolizm. Przy przewlekłych zaparciach pomoże błonnik aktywny-fiberbond oraz aloes. Energii do życia doda NRG-naturalna Guarana. Laknienie pohamuje termojetics-herbatka ziołowa. Witamin i mikroelementów doda preparat Witaminy i minerały, pochodzenia całkowicie naturalnego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*