CGA800 czyli naturalny kwas chlorogenowy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

CGA800 to obecnie jeden z najpopularniejszych suplementów na odchudzanie. Efekt ten jest spowodowany tym, że jest to w pełni naturalny produkt, którego skuteczność została zbadana naukowo. Warto zaznaczyć, że po kuracji, niezwykle rzadko dochodzi do popularnego efektu jo-jo. Za pozytywny wpływ Zielonej Kawy na organizm odpowiada zawarty w niej polifenol, czyli kwas chlorogenowy, który w tych tabletkach na odchudzanie występuje w bardzo wysokim stężeniu.

Czym jest kwas chlorogenowy (CGA)?

Kwas chlorogenowy jest to związek chemiczny należący do grupy kwasów organicznych. Jest to jeden z cennych, naturalnych polifenolów, dodatkowo o działaniu przeciwutleniającym. Chemicznie jest to ester kwasu chinowego i kawowego, co nadaje mu wyraźnie, gorzki smak co najwyraźniej czuć w naparach zielonej kawy. Kwas chlorogenowy posiada właściwości antygrzybicze, antywirusowe, oraz bakteriobójcze. Poza ziarnami zielonej kawy, występuje również w innych roślinach, głównie w pokrzywie, czy owocach śliwek suszonych. Podczas obróbki termicznej ziaren kawy jest bezpowrotnie niszczony, dlatego czarna kawa nie zawiera kwasu chlorogenowego.

Na obecną popularność kwasu chlorogenowego wpłynęły głównie jego właściwości odchudzające. Redukuje on wchłanianie przez organizm cukrów, co wpływa na widoczne  i szybkie zmniejszenie masy ciała. Organizm otrzymując mniejsze ilości cukru, rozpoczyna bowiem spalanie zapasów tłuszczów. Zaktywowany tym samym zostaje metabolizm. Systematyczne stosowanie tabletek CGA800 pozwala tym samym na zmniejszenie masy ciała bez niskokalorycznych diet czy wzmożonego wysiłku fizycznego. Poza właściwościami odchudzającymi, kwas chlorogenowy sprawia, że organizm naturalnie reguluje poziom insuliny we krwi, zwiększa również wrażliwość komórek na ten rodzaj cukru. Dlatego CGA800 jest również polecany osobom z cukrzycą.

Badania skuteczności kwasu chlorogenowego

Skuteczność kwasu chlorogenowego została sprawdzona wieloma badaniami klinicznymi. Do najczęściej cytowanych, należą te przeprowadzone przez amerykańskich naukowców, pod przewodnictwem profesora Joe Vinsona. Grupę ochotników podzielono na dwie grupy adanych, jednej podawano kwas chlorogenowy, drugiej grupie, zwykłe placebo. Po 6 tygodniach u grupy badanych, którym podawano tabletki zawierające kwas chlorogenowy, zaobserwowano znaczny spadek tkanki tłuszczowej. U osób stosujących tabletki placebo, nie zanotowano zmian w wadze. Po zakończeniu kuracji odchudzającej, tylko u niewielkiego procenta zaobserwowano efekt jo-jo. Najważniejsze jednak jest to, że to testy kliniczne ostatecznie potwierdziły, że stosowanie tabletek CGA800 jest w pełni bezpieczne, nie powoduje bowiem żadnych działań niepożądanych.

Pigułki CGA800 są tym samym alternatywą dla syntetycznychtabletek na odchudzanie. W przeciwieństwie do tych ostatnich, stosowanie tabletek z Kwasem Chlorogenowym jest w pełni bezpieczne, ponieważ jest to naturalny składnik.  Wysoka, potwierdzona skuteczność powoduje, że w tej chwili jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z naotyłością. Decydując się na kurację tabletkami CGA800, należy pamiętać, że jako nieliczne zawierają wysoką, właściwą dawkę kwasu chlorogenowego.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 205 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*