Co to jest RSS?

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Co to jest RSS?

03.06.2006 @ 19:07 (txt: kro&mur)

czytanie0 Co to jest RSS?

Chcesz najszybciej poznać informacje medyczne z Dolnego Śląska i nie tylko, skorzystaj z możliwości, jakie daje RSS i portal e-medyk.

RSS (Really Simple Syndication) jest to format służący do przekazywania nagłówków wiadomości. Użytkownik internetu otrzymuje dzięki temu spis najnowszych artykułów. Może więc szybko, niemal natychmiast po opublikowaniu wiadomości, dowiedzieć się o ich pojawieniu, bez potrzeby częstego odwiedzania portalu.

Jak odczytać RSS

Wystarczy uruchomić odpowiedni "czytnik RSS", czyli program umożliwiający pobieranie nagłówków informacji. Obecnie dostępnych jest wiele tego typu programów oraz wtyczek wyświetlających kanały RSS w przeglądarkach, programach pocztowych, komunikatorach, rozszerzeniach pulpitu itd. Zarówno Opera jak i Firefox (alternatywne przeglądarki internetowe) posiadają wbudowane czytniki kanałów RSS, nie ma ich niestety m.in. Internet Explorer. W takim przypadku proponujemy zainstalowanie dodatkowych, bezpiecznych i bezpłatnych czytników RSS. Oto kilka propozycji:

  • FeedReader (Windows) – darmowy program dostępny w polskiej wersji językowej;
  • SharpReader (Windows),
  • AmphetaDesk (Windows, Linux, MacOS, MacOS X)
  • RssReader (Windows).

Po zainstalowaniu wybranego progamu dodaj kanał RSS e-medyka. Oto adres: http://www.e-medyk.info/rss/wiadmosci.xml.

Miłego korzystania!

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 209 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*