Zdrowie i Ty

Co to są sztuczne rzęsy

Paski sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy to imitacje rzęs naturalnych wykonane najczęściej z włókien syntetycznych np. jedwabno-poliestrowych. Na rynku dostępne są również sztuczne rzęsy wykonane z włosia ludzkiego. Ich celem jest stworzenie efektu przedłużonych, gęstych i wyrazistych rzęs. Aplikacja sztucznych rzęs może się odbywać różnymi metodami.

Tradycyjne paski sztucznych rzęs są zrobione z ludzkich bądź syntetycznych rzęs przytwierdzonych do paska materiału, który przykleja się do skóry górnej powieki ponad linią rzęs. Od razu gotowe do użycia, ich aplikacja jest szybka i pozwala osiągnąć spektakularny efekt. Jednak mogą wyglądać sztucznie i są mało trwałe.

Kępki

Popularne kiedyś kępki składają się zwykle z grupy 5-8 rzęs związanych razem. Przyklejane są bezpośrednio do skóry, pomiędzy lub ponad rzęsami naturalnymi, albo do kilku sklejonych razem rzęs naturalnych. Wyglądają bardziej naturalnie od pasków sztucznych rzęs. Jednakże mogą podrażniać oczy ze względu na szkodliwe działanie kleju na powiekę. W niektórych przypadkach może dojść nawet do infekcji.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1 polega na precyzyjnym przyklejaniu pojedynczej sztucznej rzęsy , do każdej naturalnej. Efekt jest najbardziej naturalny i długotrwały. Ponadto zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ rzęsy nie są przyklejane bezpośrednio do powieki.

Ze sztucznymi rzęsami każda kobieta może poczuć się jak gwiazda.

Jak nakładać sztuczne rzęsy?

Alternatywą dla często kosztownego zabiegu przedłużania rzęs są samodzielnie zakładane sztuczne rzęsy, które kupicie w każdym dobrym sklepie drogeryjnym lub kosmetycznym. Odpowiednio założone będą wyglądać jak naturalne. Poniżej kilka porad jak szybko założyć takie sztuczne rzęsy.

  1. Umaluj swoje naturalne rzęsy tuszem.
  2. Sztuczne rzęsy przymierz do swojej powieki. Zazwyczaj są dłuższe niż powieka, dlatego należy je lekko przyciąć z jednej strony. Przycięta strona powinna znaleźć się na zewnętrznym kąciku oka, żeby rzęsy nie przeszkadzały w mruganiu (rzęsy po przyciętej stronie będą dłuższe).
  3. Przygotuj klej, który jest dołączony do opakowania z rzęsami. Posmaruj pasek z rzęsami klejem, jest on biały więc będziesz widzieć czy nałożyłaś na całej długości. Po wyschnięciu robi się przeźroczysty więc nie będzie go widać.
  4. Odczekaj chwilę zanim przystąpisz do założenia rzęs na powiekę. Klej powinien trochę podeschnąć, możesz podmuchać aby było szybciej. Jeśli klej będzie zbyt płynny to rzęsy nie przykleją się dobrze.
  5. Przyklej rzęsy zaczynając od zewnętrznego kącika oka prowadząc je tuż nad linią swoich rzęs do wewnątrz.
  6. Delikatnie dociśnij palcem rzęsy do powieki.
  7. Połącz sztuczne rzęsy z naturalnymi łapiąc je pomiędzy palce i dociskaj jedne do drugich.
  8. Nałóż tusz do rzęs, aby połączyć sztuczne rzęsy z prawdziwymi nadając im naturalny wygląd.
  9. Dla lepszego efektu podkręć rzęsy zalotką i gotowe!

Pamiętajcie! Nawet najtańsze sztuczne rzęsy sprawią Wam uwodzicielskie spojrzenie. Wystarczy je umiejętnie założyć.

33 lat Grażyna Mazur pracuje jakoHigienistka Szkolna:Kontakty i wiedza teoretyczna z - Warszawski Uniwersytet Medyczny dało wiele inspiracji Wrocław

Znajdziesz ciekawe informacje

Grażyna Mazur

33 lat Grażyna Mazur pracuje jakoHigienistka Szkolna:Kontakty i wiedza teoretyczna z - Warszawski Uniwersytet Medyczny dało wiele inspiracji Wrocław

Znajdziesz ciekawe informacje

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *