Zdrowie

Diety sławnych ludzi

Dieta Cindy Crawford i nie tylko …

Większość znanych ludzi Hollywood takich jak: Jennifer Aniston, Winona Ryder, czy właśnie top modelki pokroju Cindy Crawford, stosuje specjalną dietę wymyśloną przez dr Barry`ego Sersa nazywaną dietą Zone (strefową). Polega ona na zachowywaniu w posiłkach pewnych proporcji, otóż 30% kalorii ma pochodzić z tłuszczów, tyle samo z białek, a 40 % z węglowodanów. Wszystko to po to by między hormonami odpowiedzialnymi za procesy trawienia zachodziła równowaga.

W ten sposób można w przeciągu niecałych dwóch tygodni zrzucić nawet do 3 kg. Potem tempo się zmniejsza do 1-3 kg miesięcznie, jednak efekt jest dość długotrwały.

Źródłem energii jest między innymi chude białko (mięso, ryby, jaja). Posiłki powinny być spożywane trzy razy dziennie, przy czym muszą one być niewielkie i mało kaloryczne i spożywane w odstępie co 5 godzin.

Należy też dużo pić. Należy pamiętać, by najpierw spożywać produkty białkowe. Co do tłuszczów wybieramy tylko te nienasycone (orzechy, migdały, oliwa z oliwek).

Przykładowy posiłek wg modelki Cindy Crawford obrazujący dietę:

śniadanie

woda mineralna i duże ilości egzotycznych owoców (papaja, ananas, banan)

obiad

ryż, ryba z rusztu, lub sushi

kolacja

jarzyny gotowane na parze, kurczak z rusztu bez skóry, kieliszek czerwonego wina.

Dieta dr Atkinsa

Jej twórcą jest amerykański lekarz Robert C. Atkins. Jego zdaniem walka z otyłością wcale nie musi oznaczać ograniczenia ilości jedzenia.

Jego teoria mówi, że nie należy organizmowi dostarczać energii w postaci węglowodanów, ponieważ zmusza to organizm do pobierania energii z innego źródła, właśnie spalając tłuszcz. Podczas dwutygodniowej diety nie spożywa się pieczywa, warzyw zawierających skrobię oraz produktów zbożowych,a także jogurtów, owoców mleka.

Mięso, wędliny, ryby i jaja można jeść w ilościach zaspokajających głód, jednakże nie wolno ich łączyć z produktami zawierającymi węglowodany, a i tych dzienna porcja może wynosić tylko 20 g dziennie. Ponieważ warzywa i owoce są w tym czasie zabronione, brak witamin należy uzupełniać poprzez przyjmowanie preparatów witaminowych.

Dla przykładu:

śniadanie

jajecznica na bekonie, kawa bezkofeinowa lub herbata

obiad

rosół drobiowy, mała porcja surówki, kurczak pieczony, woda mineralna niegazowana

(przekąski w ciągu dnia- wędliny, dużo wody mineralnej, niesłodzona kawa)

kolacja

pasztet z kurzych wątróbek, stek, surówka, bita śmietana bez cukru

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *