Dla kogo opieka długoterminowa |

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dla kogo opieka długoterminowa

26.09.2005 @ 17:05 (mur)

opiekadlugoterminowa1 Dla kogo opieka długoterminowa |

Pacjenci z przewlekłymi chorobami, wymagający stałego leczenia oraz opieki innych osób mogą zostać skierowani do leczenia w zakładach opieki długoterminowej. Zaliczamy do nich hospicja, gdzie opieka na chorym w terminalnym stadium choroby udzielana jest całkowicie bezpłatnie oraz zakłady opiekuńczo-pielęgnacyjne i opiekuńczo-lecznicze, w których pacjent ponosi częściową odpłatność za swój pobyt. Przyjęcie do nich odbywa się na podstawie skierowania, które wystawi lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, pracujący w poradni specjalistycznej lub w szpitalu.

NFZ finansuje tylko świadczenia zdrowotne udzielane tam, nie ponosi natomiast kosztów wyżywienia i zakwaterowania pacjenta. Zgodnie z zawartą umową z zakresu opieki długoterminowej placówka udzielająca świadczeń w ramach oddziału medycyny paliatywnej, hospicjum stacjonarnego, zakładu opiekuńczo-leczniczego lub zakładu pielęgnacyjno – opiekuńczego zobowiązany jest zapewnić ubezpieczonym bezpłatnie badania diagnostyczne, leki i wyroby medyczne oraz środki pomocnicze. Nie może wydawać pacjentowi recept na leki, preparaty diagnostyczne, wyroby medyczne do realizacji w aptekach ogolnólnodostępnych oraz zleceń na środki pomocnicze, gdyż wszystko to powinna zapewnić sama placówka. W uzasadnionych przypadkach i w porozumieniu z lekarzem pacjent może uzyskać przepustkę, której czas nie przekracza 10 procent ogólnego czasu pobytu pacjenta w placówce. W tych przypadkach pacjent jest zabezpieczony w leki i materiały medyczne wydane przez placówkę.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 203 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*