Zdrowie i Ty

Graviola – działanie antynowotworowe

Przypadkowo trafiłem na artykuł “Health Science Institute” opublikowany w 2001 roku, brzmiał on sensacyjnie, oto jedna z czołowych firm farmaceutycznych zataiła badania nad niezwykle skutecznym w walce z rakiem lekiem pochodzenia roślinnego. Według informacji HSI wyniki badań były wręcz rewelacyjne, laboratoryjne badania wykazały ze: Preparaty z tej rośliny efektywnie zabiją komórki 12 typów raka, jak np., jelita grubego, prostaty, płuc,piersi oraz trzustki. Skuteczność w zabijaniu komórek nowotworowych jelita grubego jest 10.000 razy efektywniejsza niż powszechnie stosowany lek w chemo terapii Adriamycin.

Preparat działa selektywnie na komórki nowotworowe, nie uszkadzając zdrowych komórek w przeciwieństwie do chemioterapii. Tą roślina okazała się Graviola, niewielkie wiecznie zielone drzewo z Amazonii. Graviola ma niezwykle długą i bogata tradycję jako roślina lecznicza. Już od lat 1940-tych zaczęto prowadzić, badania nad składem chemicznym Gravioli, odkrywając szereg aktywnych związków chemicznych. W roku 1976 National Cancer Institute w czasie szeroko zakrojonych badań w poszukiwaniu roślinnych leków antyrakowych odkrył, że liście i pędy Gravioli zawierają związki efektywne w niszczeniu komórek nowotworowych, lecz z przyczyn nie znanych wyników tych badań nigdy nie opublikowano.

Na początku lat 1990-tych jedna z czołowych firm farmaceutycznych zaczęła przeprowadzać szeroko zakrojone badania potwierdzające ze pewne związki chemiczne wyekstrahowane z Gravioli posiadają zdolność niszczenia komórek rakowych z niezwykła efektywnością. Wyników badań nie publikowano, kontynuując prace nad synteza dwóch najbardziej aktywnych anty rakowo związków chemicznych. Badania przeprowadzane in vitro ( w próbówce) potwierdzały szokującą wręcz skuteczność Gravioli w eliminacji komórek nowotworowych, lecz w tym miejscu historia nieomal się skończyła. Po latach intensywnych badań nie udało się uzyskać syntetycznej kopii aktywnych anty rakowo związków. Kompania farmaceutyczna nie będąc w stanie skopiować natury, straciła nadzieje na spodziewane olbrzymie zyski.Wyniki badań odłożono na półki, nigdzie nie publikując sensacyjnych wyników prawie siedmio letnich badań. Dlaczego? odpowiedź jest prosta, prawo zabrania patentowania naturalnych substancji..

Kopiowanie natury jest powszechnie stosowana metoda przez wszystkie firmy farmaceutyczne, czyli: znaleźć efektywny lek roślinny, rozpracować skład chemiczny następnie wyprodukować syntetyczna kopie no i oczywiście opatentować, aby zapewnić sobie zyski.
Na szczęście z decyzją kompani nie mógł się pogodzić jeden z biorących w badaniach naukowców, przekazał on informacje do Raintree Nutrition kompani zajmującej się exportem i propagowaniem leków roślinnych z Amazonii. Nie zwykłe właściwości Gravioli potwierdziło wiele niezależnych tym razem już międzynarodowych badań. Najbardziej aktualne badania przeprowadzono na Katolickim Uniwersytecie Korei Południowej, potwierdziły one ze dwa związki chemiczne wyekstrahowane z nasion tej rośliny wykazały dużą efektywność w selektywnym niszczeniu komórek rakowych, podobne wyniki uzyskano przez naukowców w Japonii.

Co najmniej dwadzieścia niezależnych laboratorii i instytutów osiągnęło pozytywne rezultaty w niszczeniu komórek nowotworowych z zastosowaniem preparatów z Gravioli. Lecz wydaje się, że wyniki te są po za zasięgiem zainteresowania oficjalnej medycyny, nie trudno odpowiedzieć, dlaczego… Badania trwają dalej, potwierdzając, że Graviola może być nowym efektywnym środkiem wspomagającym walkę z nowotworami jak również dzięki stymulacji systemu immunologicznego może być efektywna przy leczeniu innych problemów zdrowotnych.

27 lat Grzegorz Borkowski pracuje jakoInstruktor Terapii Uzależnień: Wykształcenie zdobyte: Uniwersytet Medyczny w Lublinie Wiedza i doświadczenie zawodowe zdobyte Łódź

Miejsce dla Ciebie

Grzegorz Borkowski

27 lat Grzegorz Borkowski pracuje jakoInstruktor Terapii Uzależnień: Wykształcenie zdobyte: Uniwersytet Medyczny w Lublinie Wiedza i doświadczenie zawodowe zdobyte Łódź

Miejsce dla Ciebie

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *