Zdrowie i Ty

Hormony i ich rola w rozwoju piersi

Większość kobiet ma świadomość, że za wzrost i kształtowanie się piersi odpowiada przede wszystkim estrogen, ale proces rozwoju tkanek piersi jest znacznie bardziej złożony i tak naprawdę niezbędna jest równowaga między 4 typami hormonów, które tak naprawdę w równym stopniu odpowiadają za wzrost pięknych i jędrnych piersi, a są to:

Estrogen

Prawdopodobnie większość kobiet pomyśli, że najprostszą metodą na piękne i dobrze wykształcone piersi wystarczy przyjmować syntetyczne preparaty zawierające estrogeny, których poziom w organizmie znacząco spada po zakończeniu okresu dojrzewania. Nic bardziej mylnego! Ilość estrogenów niezbędnych do prawidłowego wzrostu piersi musi być ściśle skorelowana z poziomem pozostałych hormonów, ponieważ w przeciwnym razie nie nastąpi sprzężenie zwrotne i piersi nie zaczną rosnąć[i]. Najbezpieczniejszym sposobem, dzięki któremu w sposób zrównoważony i bezpieczny można dostarczyć do organizmu estrogeny są preparaty na powiększanie piersi zawierające tzw. fitoestrogeny[ii]. Tabletek na powiększanie piersi zawierających ekstrakty z takich roślin jak Triginella foenum-graecum, Angelica chinensis, Cnisus benedictus jest na rynku przynajmniej kilka, wśród najpopularniejszych i najskuteczniejszych należy wymienić chociażby suplement diety PushUp2.

Progesteron

Progesteron jest kolejnym ważnym hormonem biorącym udział w procesie wzrostu i kształtowania piersi. Organizm kobiecy wytwarza progesteron co miesiąc podczas cyklu miesiączkowego, ale ilość tego związku można zwiększyć i ustabilizować stosując naturalne preparaty ziołowe, które powodują wzrost tkanek piersi.

Prolaktyna

Prolaktyna jest hormonem powodującym wzrost piersi w okresie dojrzewania i laktacji[iii]. Prolaktyna odpowiada przede wszystkim za rozwój gruczołów sutkowych oraz powoduje wzrost zapasów tkanki tłuszczowej w piersiach. Poziom tego hormonu można w sposób naturalny stymulować stosując tabletki na powiększanie piersi, które zawierają ekstrakt z Trigonella foenum-graecum[iv]. Jednym z preparatów zawierających taki ekstrakt są tabletki PushUp2, które w recepturze zawierają niemal 400 mg ekstraktu z Trigonella foenum-graecum.

Hormon wzrostu (z ang. Growth Hormone, GH)

Hormon wzrostu odpowiada za wzrost ciała w ogóle, w tym piersi. Największa produkcja tego hormonu przypada na okres dojrzewania i stopniowo spada po 25 roku życia, dlatego kobiety, które chciałyby zwiększyć wielkość i objętość piersi powinny stosować tabletki na powiększanie piersi, takie jak PushUp2, które zawierają fitohormony pobudzające wzrost piersi.

Hormony to tylko jeden z wielu elementów, które mogą wpływać na wzrost jędrnych i pełnych piersi. Należy zdawać sobie sprawę, że czynników odpowiadających rozwój piersi jest wiele i nie należy skupiać się jedynie na czynnikach, na które poza suplementacją nie ma się większego wpływu.

^

51 lat Andrzej Ziółkowski specjalista w dziedzinieOptometrysta:Praca na uczelni - Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Cykl wspaniałych artykułów do prasy w mieście Łódź

Miejsce dla Ciebie

Andrzej Ziółkowski

51 lat Andrzej Ziółkowski specjalista w dziedzinieOptometrysta:Praca na uczelni - Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Cykl wspaniałych artykułów do prasy w mieście Łódź

Miejsce dla Ciebie

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *