Jak suszyć jagody goji?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Suszone jagody Goji to smaczna i zdrowa przekąska. Można je suszyć w taki sam sposób jak inne owoce i warzywa, Przy pomocy słońca – będziesz potrzebował współpracy Matki Natury w zapewnianiu kilku dni gorącego słońca, niskiej wilgotności i dobrej cyrkulacji powietrza.

Susząc jagody Goji, ich moc staje się skoncentrowana. Zasadniczo usuwasz wilgoć i nadmiar wody – to, co pozostało, to jagody w najprostszej formie. Smaki i przeciwutleniacze są skoncentrowane.

Jak słońce suche jagody Goji
1. Sortuj jagody, wyrzuć te, które są pod dojrzałe lub zbyt dojrzałe, wyrzuć te, które mają oznaki rozkładu, grzybów lub pleśni. Chcesz również nieco posortować według wielkości, większe jagody potrwa dłużej do wyschnięcia, małe, ale w przeciwnym razie zdrowe jagody powinny być oddzielone i wysuszone oddzielnie.flowers 2140483 960 720 300x155 Jak suszyć jagody goji?

2. Opłukać i wysuszyć jagody. Upewnij się, że nadmiar wody na powierzchni jagody zniknie.

3. Umieść blachę do pieczenia w miejscu, w którym dostaje pełne światło słoneczne, a także dobrą cyrkulację powietrza.

4. Ułóż jagody na płótnie sernik, tak równomiernie i płasko, jak to możliwe, jagody nie powinny się stykać. Nie używaj folii aluminiowej, będzie to reagować z jagodami naturalnych kwasów i stworzyć niepożądany efekt.shutterstock 111102404 300x288 Jak suszyć jagody goji?

5. Pozostała część procesu jest czasami najtrudniejsze i najbardziej wirtuozowskie – cierpliwość, cierpliwość jest cnotą. Czas schnięcia zależy od wielkości i jakości owoców, ciepła i światła słonecznego, na które są one narażone, cyrkulacji powietrza i ogólnych warunków klimatycznych.

Po około tygodniu gorącego letniego słońca, jagody Goji powinny być dobrze wysuszone, Właściwie wysuszone jagody Goji mają ciemnoczerwony kolor, powinny być skórzaste, ale elastyczne, coś w rodzaju czerwonego rodzynek o podobnej konsystencji.

Naturalnie, podczas procesu suszenia będziesz chciał ćwiczyć zdrowy rozsądek, taki jak przykrywanie jagód lub umieszczanie ich w pomieszczeniach w przypadku deszczu. Krytycy nie powinni być problemem, ale dzieci mogą być. Moje dzieci, z pomocą dzieci z sąsiedztwa, pożarły kiedyś około 10 funtów jagód, które suszyły. Najgorsze jest to, że nie ma żadnych pestycydów, które mogłyby odstraszyć dzieci.

Jagody Goji mogą być również odwadniane za pomocą odwadniacza elektrycznego, a wyniki są porównywalne. Postępuj zgodnie z instrukcjami producentów na urządzenie.

Po wyschnięciu jagód należy przenieść je do ust lub zamka błyskawicznego worek do przechowywania. Przechowywać dobrze, umieścić je w spiżarni lub mogą być również zamrożone.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 425 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia.Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*