Kamiwaza na porost włosów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ostatnio przyjrzałem się bliżej drugiej fazie walki z łysieniem, czyli pobudzaniu włosów do ponownego wzrostu. Zaproponowałem w poprzednim artykule zasadniczo dwie koncepcje preparatów, które „podejmują się” tego zadania. Dzisiaj postanowiłem pokazać kolejną drogę, która może pozwolić cieszyć się nam z bujnej fryzury. Chociaż z tą ilością włosów to bym nie przesadzał, ale tym zajmę się na końcu.

Kamiwaza jest preparatem, którego skład opiera się tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach. Nazwa wskazuje,  że musi mieć on coś wspólnego z Azja. I nie pomyli się ten kto tak stwierdzi. Ekstrakty roślin które tu wykorzystano łączą stare zielarskie receptury z najnowszymi osiągnięciami biotechnologii spod znaku japońskiej myśli naukowej. Ideą jego działania jest stymulowanie mieszków włosowych i tym samym pobudzanie ich do produkcji włosów. Należy przy tym dodać, że Kamiwaza należy do produktów, których stosowanie na łysienie androgenowe nie przyniesie raczej żadnych efetków. Preparat ten przeznaczony jest dla ludzi u których problem wypadania włosów związany jest z nadmierną produkcja łojotoku i łupieżu. Można go również z powodzeniem stosować przy zbyt obficie wypadających włosach spowodowanych przez stres, czy nieodpowiednią dietę. Jak więc widać nie jest to  preparat na każdy typ łysienia, ale to nawet lepiej, że jasno mamy określone w czym może nam pomóc. Kiedy słyszę „uniwersalny” i „cudowny”, to automatycznie zapala mi się lampka ostrzegawcza i podchodzę do takich produktów z dużym dystansem.

Stosowanie Kamiwazy nie nastręcza zbyt dużych problemów i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy raz dziennie (najlepiej wieczorem) nanieść na skórę głowy niewielką ilość. Potem wetrzeć ją dokładnie i zostawić na kilka godzin. Chodzi o to, aby aktywne składniki zaczęły działać i weszły głęboko sięgając źródła problemu. Generalnie zasada jest taka, że im większy mamy problem z włosami, tym dłużej opisywany preparat trzeba stosować, ale zamyka się to ogólnie w 4 miesięcznej kuracji. Jednak w przypadku, kiedy mamy problem z łupieżem wystarczy tydzień. A jak to właściwie działa? Jest to dość prosta sprawa. Jak wiadomo nasze włosy codziennie narażone są na działanie różnych substancji chociażby chemicznych. Pod ich wpływem mieszek włosowy przechodzi w stan uśpienia co powoduje to, że włosy w danym miejscu po wypadnięciu po prostu nie rosną. Składniki preparatu pobudzają je do ponownej produkcji włosów. Dodatkowo Kamiwaza odżywia też włosy, które już są. Działa ona tworząc enzymy antystresowe, które to regulują wzrost włosa i zapobiegają nadmiernemu ich wypadaniu. Przy okazji postanowiłem też wspomnieć o innym produkcie tej firmy, który być może zainteresuje kobiety (chociaż nie wykluczam, że i panów). Nazywa się on Tsumewaza. Jego zadaniem jest ochrona i pielęgnacja paznokci i dłoni. Jego skład również opiera się na ekstraktach z roślin, a efekty można ponoć zauważyć już po paru dniach. Sprawdzenie tej informacji pozostawiam już wam.

Ciężko mi jednoznacznie stwierdzić, czy warto zainwestować w Kamiwazę. Nie jest to co prawda produkt specjalnie drogi, ale już z opiniami spotykałem się różnymi. Może więc lepiej dwa razy się zastanowić, zanim postanowicie się niego zaopatrzyć. Inna sprawa, że ma on dość istotną zaletę. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych, czy reakcji alergicznych. A metoda która została w nim zastosowana jest właściwie znana. W przypadku nie dziedzicznego łysienia najlepsze efekty daje stosowanie naturalnych preparatów. Zresztą często wystarczy po prostu zmiana diety, czy sposobu życia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*