Ketony Malinowe – prawda czy fałsz?

[Głosów: 0   Average: 0/5]

W lutym 2012 roku Dr. Mehmet Oz w epizodzie the Dr. Oz Show, omawiał skuteczność jednego z ciekawszych składników – ketonów malin. Określając go mianem „cudu numer 1 w butelce, aby spalić tłuszcz”, Dr Oz pokazywał zdjęcia kobiet przed i po odchudzaniu, które doświadczyły znacznej utraty wagi w wyniku korzystania z ketonów malin. Odkąd odcinek został wyemitowany, sprzedaż ketonów malin poszybowała w górę jak rakieta, do tego stopnia, że firmy produkujące ten suplement ledwo nadążają za popytem konsumentów.

Ketony Malin – co to jest?

Ketony maliny zawdzięczają swoją nazwę związkom pochodzącym z malin, które dają im wyraźny charakterystyczny zapach. W chemicznej budowie są podobne do kapsaicyny, związku znalezionego w czerwonej papryce chili. Zarówno ketony malin jak i kapsaicyny są uważane za skuteczne spalacze tłuszczu.

Według badań przeprowadzonych w 2012 w Chinach, ketony maliny mogą poprawić wrażliwość na insulinę, obniżyć poziom cholesterolu i doprowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej wątroby. Wyniki badań zostały potwierdzone w innych badaniach przeprowadzonych w Japonii i Korei.

Naukowcy wierzą, że te efekty wynikają z działania ketonów malin na „zmianę metabolizmu lipidów, wynikającą konkretnie z rosnącej noradrenaliny i wywołanej lipolizy w białych adipocytów.” Wszystkie te badania zostały przeprowadzone na szczurach laboratoryjnych, którym podawano pokarm o dużej zawartości tłuszczu lub w in vitrio z użyciem komórek. Mimo że podczas badań laboratoryjnych na szczurach sytuacja może wyglądać obiecująco, te same wyniki nie zawsze przekładają się na ludzi.

A co ze zdjęciami przed i po odchudzaniu, które pokazywał Dr Oz? Przedstawiały sylwetki kobiet, które wykorzystywały ketony malin aby schudnąć. Należy zauważyć, że kobiety korzystały z ketonów malin jako uzupełnienia dla zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych. Dr Oz dodał, że ketony malin działają najlepiej, gdy są stosowane w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami i dobrze zbilansowaną dietą.”

Więc ketony malin to naprawdę cud? Może nie cud, w prawdziwym tego słowa znaczeniu, ale wydaje się być w tym trochę prawdy, uważa dr Stephen Anton, profesora starzenia się i geriatrii na University of Florida (Gainesville). W porównaniu do wyników odchudzania innych związków roślinnych, ketony maliny, rzeczywiście są obiecująco skuteczne jako spalacz tłuszczu. Jednak aby to ostatecznie potwierdzić, potrzebne są bardziej przekonywujące wyniki na ludzkich próbach.

Uważni konsumenci

Z biegiem czasu, konsumenci nauczyli się uważać na produkty, które obiecują im cudowne wyniki w odchudzaniu – i słusznie. W przeszłości media reklamowały już wiele składników odchudzających (zwłaszcza chemicznych) które miały negatywny wpływ odchudzających i źle wpłynęły na cały przemysł odchudzający skutecznie psując ten rynek.

Na szczęście wydaje się, że ta sytuacja już się nie powtórzy, gdyż obecne regulacje i ostrożność producentów bardzo wzrosła – nikt już nie chce sprzedawać niedziałających suplementów, gdy są dostępne duże liczby środków o udokumentowanym działaniu. A popyt konsumentów na ketony malin nie bez powodu nadal rośnie.

nutrition small Ketony Malinowe – prawda czy fałsz?UWAGA: Przez ograniczony okres czasu oficjalny dystrybutor czystego ketonu malinowego ma dla naszych czytelników ofertę specjalną. Wiąże się z nią 100% gwarancja zwrotu pieniędzy w przypadku braku sukcesów w odchudzaniu.

Kliknij tutaj, żeby zamówić suplement Nutrition

Korzystając z tego linka, przesyłkę dostaniesz ZA DARMO

OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI: 
W związku z dużym popytem oraz wyczerpującymi się zapasami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*