Konkurs „Obudź w dziecku geniusza” zakończony!

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Konkurs „Obudź w dziecku geniusza” zakończony!

20.11.2005 @ 22:10 (txt: mur)

Serdecznie dziękujemy za liczne uczestnictwo w konkursie portalu e-medyk.info i Wydawnictwa Artim. Wybór był trudny, bowiem wszystkie nadesłane przez Was dziecięce powiedzonka warte były nagrody. Po długim namyśleniu Kapituła Konkursu wybrała jej zdaniem pięć najzabawniejszych, najoryginalniejszych i najciekawszych powiedzonek naszych dzieci. Zostaną one nagrodzone pięcioma bezpłatnymi, półrocznymi prenumeratami wydawnictwa pt. „Obudź w dziecku geniusza”.

 1. Pola (2 latka i 5 miesięcy) ogląda w teatrze przedstawienie o krasnoludkach. Jeden z krasnoludków śpi, słychać tylko jego chrapanie. Wśród ciszy rozlega się donośny głos Poli: Mój Tatuś też tak chrapie!!!
  Autor: janczakowieaa (poczta na wp.pl)
 2. Kuba (3 latka) siedzi i z zapałem wciska w ziemię kapsle:
  -Co robisz?
  -Sadzę kapsle
  -Po co?
  -Ulosnie mi …..mmmm….
  -Co? -Ulośnie mi kapsikola!
  Autor: ewa-ostasz (poczta na wp.pl)
 3. Zuzia (2 latka): Ojej, zmokniłam się na padadeszczu.
  Autor: dagmara (poczta na lodz.mm.pl)
 4. Szymcio (2 lata i 4 miesiące). Miejsce akcji: podwórko. Szymcio snuje się między piaskownicą a ślizgawką, nieco znudzony. Na plac wchodzi nieznajoma kobieta, z kiścią winogron w dłoni. Szymcio podbiega i raczej stwierdza aniżeli pyta: – Pani da paje winogjonków.Kobieta pod wrażeniem uroku osobistego Potomka, obdarza go kilkoma kulkami winogron i uśmiechem i pyta:
  – A kto ty jesteś?
  Na co Szymcio bez namysłu, uśmiechnięty, rzuca:
  – Sępik.
  Autor: mama_kotula (poczta na gazeta.p)l
 5. Byliśmy dziś na cmentarzu zapalić znicze na grobie moich rodziców. Jurek tłumaczy Asi: – Córeczko, tutaj są pochowani twoi dziadkowie…- chciał kontynuować, lecz Asia, zawsze w gotowości do wszelakich zabaw, przerwała mu ucieszona: – To posiukajmy ich, dobzie? Autor: Martek40 (poczta na interia.pl)

obudzgeniusza Konkurs Obudź w dziecku geniusza zakończony!

Celem akcji „Obudź w dziecku geniusza” jest zachęcenie rodziców do stałej pracy i zabawy z dzieckiem. Wszyscy z nas chcieliby mieć przecież genialne, otwarte na świat, pozbawione lęków i twórcze dziecko. Niestety, w dzisiejszym zabieganym świecie, czas, który przeznaczamy na kontakt z dziećmi niebezpiecznie się kurczy.

potwor Konkurs Obudź w dziecku geniusza zakończony!

Dlatego zespół psychologów opracował program ćwiczeń i zabaw, które – choć wymagają niezbyt wiele czasu – pozwalają na rozwinięcie wszystkich pozytywnych cech drzemiących w naszym dziecku. Pobudzają jego wyobraźnię, poprawiają koncentrację, kształtują zdolność osiągania założonego celu i uczą samodzielnego myślenia. Nade wszystko jednak bawią, sprawiają dziecku przyjemność, dają satysfakcję. Są one między innymi wykorzystywane podczas terapii i pracy z dziećmi cierpiącymi na ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej.

Ćwiczenia publikowane są co miesiąc w postaci starannie wydanego zeszytu „Obudź w dziecku geniusza”. Więcej informacji na stronie www.obudzgeniusza.pl.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 207 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*