Piękno, Zdrowie, Zdrowie i Ty

“Liczy się każda sekunda” Lance Armstrong, Sally Jenkis

“Liczy się każda sekunda”
Lance Armstrong, Sally Jenkis

26.10.2005 @ 16:04 (txt: eve)

“Liczy się każda sekunda” Lance’a Armstronga i Sally Jenkis to książka emanująca wolą walki i pragnieniem zwycięstwa, zarówno w życiu jak i w sporcie. Współautor, sześciokrotny zwycięzca prestiżowego wyścigu kolarskiego Tour de France, pomimo wykrycia u niego raka jądra nie poddał się, i jak jemu podobni, przezwyciężył trudy bolesnego etapu leczenia. Nie wiedział czym zakończy się jego walka z chorobą, która dla wielu często jest wyrokiem śmierci. Prezentowane w książce przemyślenia należą z pewnością do człowieka, który wie co to ból walki, poznał smak przegranej zarówno w sporcie jak i w życiu osobistym.

Subiektywizm Armstronga, autora i jednocześnie jej głównego bohatera, pozwala nam odkryć jeszcze jedno spojrzenie, jeszcze jeden punkt widzenia na walkę z nowotworem. Relacje ze zmagania się z rakiem, regularnymi badaniami kontrolnymi napawającymi za każdym razem niepewnością i obawą o wyniki, przeplatają się w naturalnym ciągu zdarzeń z walką sportowca, który jest niezwykły w dążeniu do zwycięstwa w wyścigach kolarskich.

Książka nie pozbawiona jest także rozmyślań dotyczących codziennych trosk i problemów, co pozwala przybliżyć tym samym osobę autora do przeciętnego człowieka. Pozwala uwierzyć i pomaga utwierdzić się, w tak niezbędnym przekonaniu, że każdemu może być dana szansa na wygraną.

W tej relacji z bolesnych doświadczeń, przeplatających się jednocześnie ze smakiem zwycięstw, opisany jest drugi etap życia Armstronga, który po wyniszczającej organizm serii chemioterapii, zmaga się z własnymi słabościami w codziennym życiu, z problemami obecnymi w życiu każdego z nas.

Wola walki i niezaprzeczalny optymizm emanujące z kart książki mogą sprawić, że człowiek ponownie uwierzy w siebie i własne możliwości tkwiące gdzieś głęboko, w każdym z nas.

Wydawnictwo Studio EMKA 2004
www.studioemka.com.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *