Piękno, Zdrowie, Zdrowie i Ty

“Męska depresja” Archibald D. Hart

“Męska depresja”
Archibald D. Hart

Depresja to wstydliwy temat, zwłaszcza dla mężczyzn, którym w powszechnej opinii nie przystaje słabość. A tak właśnie jest ona odbierana przez większość ludzi. Tymczasem, jak dowodzą badania, każdy mężczyzna w swoim życiu ma epizody depresyjne, a co dwudziesty wymaga z tego powodu leczenia szpitalnego. Dlatego ważne jest, by mężczyźni dowiedzieli się, czym może objawić się u nich depresja, jak do niej nie doprowadzić i jak sobie z nią poradzić. Zresztą taka wiedza przyda się również innym członkom ich rodziny.

Do tej pory brakowało książki na rynku polskim, która opisywałaby problem męskiej depresji: szczegółowo, konkretnie i wiarygodnie. Na szczęście taka jest właśnie książka znanego amerykańskiego psychologa Archibalda D. Harta. Trzeba jednak zaznaczyć, że książka przesiąknięta jest głęboką wiarą chrześcijańską autora. Mnie to nie przeszkadzało, chociaż zdaję sobie sprawę, że niektórym osobom może to nie odpowiadać.

Nagle, czy chcesz tego, czy nie, cały świat zaczyna kręcić się wokół ciebie. Jesteś cieniem dawnego ja, jesteś pogrążony w apatii, zależny od innych, nastawiony negatywnie do wszystkiego. Patrzysz na swoje odbicie w lustrze i z niesmakiem odwracasz głowę… Wszystko to dobrze tłumaczy, dlaczego mężczyźni tak bardzo boją się depresji – pisze Archibald D. Hart.

20 lat Maciej Szczepański znajomość wykonywanego zawoduOpiekunka Dziecięca: Wykształcenie zdobyte: Gdański Uniwersytet Medyczny Zaangażowanie w życie społecze w mieście Wrocław

Odkryj mój świat

Maciej Szczepański

20 lat Maciej Szczepański znajomość wykonywanego zawoduOpiekunka Dziecięca: Wykształcenie zdobyte: Gdański Uniwersytet Medyczny Zaangażowanie w życie społecze w mieście Wrocław

Odkryj mój świat

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *