„Męska depresja” Archibald D. Hart

[Głosów: 0   Average: 0/5]

„Męska depresja”
Archibald D. Hart

okladka meskadepresja duza Męska depresja Archibald D. Hart

Depresja to wstydliwy temat, zwłaszcza dla mężczyzn, którym w powszechnej opinii nie przystaje słabość. A tak właśnie jest ona odbierana przez większość ludzi. Tymczasem, jak dowodzą badania, każdy mężczyzna w swoim życiu ma epizody depresyjne, a co dwudziesty wymaga z tego powodu leczenia szpitalnego. Dlatego ważne jest, by mężczyźni dowiedzieli się, czym może objawić się u nich depresja, jak do niej nie doprowadzić i jak sobie z nią poradzić. Zresztą taka wiedza przyda się również innym członkom ich rodziny.

Do tej pory brakowało książki na rynku polskim, która opisywałaby problem męskiej depresji: szczegółowo, konkretnie i wiarygodnie. Na szczęście taka jest właśnie książka znanego amerykańskiego psychologa Archibalda D. Harta. Trzeba jednak zaznaczyć, że książka przesiąknięta jest głęboką wiarą chrześcijańską autora. Mnie to nie przeszkadzało, chociaż zdaję sobie sprawę, że niektórym osobom może to nie odpowiadać.

Nagle, czy chcesz tego, czy nie, cały świat zaczyna kręcić się wokół ciebie. Jesteś cieniem dawnego ja, jesteś pogrążony w apatii, zależny od innych, nastawiony negatywnie do wszystkiego. Patrzysz na swoje odbicie w lustrze i z niesmakiem odwracasz głowę… Wszystko to dobrze tłumaczy, dlaczego mężczyźni tak bardzo boją się depresji – pisze Archibald D. Hart.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 209 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*