Zdrowie i Ty

Osteoren Czy to działa? Przeglądy i komentarze!

Osteoren jest kremem zawierającym małe cząsteczki, ale nie zawierającym narkotyków. Stosuje się go w leczeniu zapalenia stawu kolanowego, w szczególności w okolicach kolana. Poprosiliśmy zespół specjalistów z dziedziny reumatologii, medycyny uzupełniającej i żywienia o poszukiwanie i ocenę dowodów na bezpieczeństwo i skuteczność Osteoren.

Ich oceny pokazały, że z całkowicie naukowego punktu widzenia nie jest jeszcze możliwe wiedzieć dokładnie, jak to działa lub czy jest bardziej skuteczne niż podanie całkowicie nieaktywnego kremu na kolano.

Nie mamy również wystarczających informacji, aby stwierdzić, czy istnieją ewentualne problemy związane z bezpieczeństwem, ze względu na niewielką liczbę pacjentów badanych w badaniach klinicznych Osteoren.

Co można znaleźć w tym artykule

Osteoren został pierwotnie opracowany w celu wprowadzenia środków leczniczych bezpośrednio do kolana, aby złagodzić objawy zapalenia stawu kolanowego. Następnie użyto go jako komparatora w badaniach, w których niektóre preparaty wniosły leki do stawu kolanowego. Wyniki badań sugerują, że cząstki stałe mogą mieć pozytywne efekty, gdy nie zawierają żadnych leków.

Przeczytaj, jakie skutki uboczne ma Osteoren….

Osteoren można kupić w sklepie internetowym.

Twórcy Osteoren dbają o to, aby w miarę wysychania kremów, jego cząsteczki przeszukiwały skórę i przechodziły przez staw kolanowy. Zapewniają one, że cząsteczki te wiążą się z chrząstką, co pomaga “smarować” staw, zmniejszając sztywność i ból.

Kolejną teorią jest to, że cząsteczki wchłaniają substancje zapalne lub rozpadają się na substancje chemiczne, które zmniejszają stan zapalny i ból.

Nie ma żadnych badań naukowych, które potwierdzałyby te teorie, jak dotąd nie rozumiemy, jak to działa.

W eksperymentach z Osteoren tylko niewielka liczba uczestników, którzy stosowali kremu, zgłaszała skutki uboczne. W takich przypadkach, skóra była zwykle uszkodzona, powodując

Tylko niewielka liczba uczestników wykorzystała Osteoren w randomizowanych kontrolowanych próbach. Leczenie podczas tych badań trwało kilka tygodni, więc nie wiemy, jakie skutki, jeśli w ogóle, może mieć długotrwałe stosowanie.

Lepiej zrozumiemy wszelkie kwestie bezpieczeństwa, jeśli będziemy dysponowali informacjami o długoterminowych badaniach z większą liczbą uczestników.

Ponieważ Osteoren nie zawiera żadnych leków, nie oczekuje się interakcji z innymi lekami. Nie mamy jednak wystarczających informacji, aby mieć pewność co do tego.

Po zastanowieniu się nad tym przez jakiś czas, ostatnio postanowiłem kupić Osteoren. Urodzenie mojej córki było ciężkie na stawach, ponieważ nie jest łatwo nosić 10 kg dziecka przez 30 dni lub dłużej. I chociaż mój PA jest całkowicie kontrolowane przez Humirę, problemy mechaniczne, takie jak OA w moim plecach i ramionach, pogorszyły się. Chociaż próbowałem zarówno ćwiczyć fizycznie, jak i kilka pigułek przeciwbólowych, nie zawsze jest to wystarczające i jestem zmuszony spróbować czegoś nowego.

Pomysł stojący za Osteoren jest prosty. Jeśli uważasz, że osteoarthritis sprawia, że czujesz się jak blaszany mężczyzna, Osteoren działa jak olej. Zapewniają one, że fosfolipidy są wysyłane bezpośrednio do stawu, aby nasmarować go i złagodzić ból.

Po wielu latach pracy nad polityką zdrowotną i lekarstwami jestem bardzo sceptyczny wobec wszystkiego, co twierdzi się o łagodzeniu zapalenia stawów, ale Osteoren zdecydowanie mnie zaskoczyło.

Codziennie rano i wieczorem, myjemy kremem miękką tkankę w pobliżu bolącego stawu i pozostawiamy go do wyschnięcia (trwa to około 10 minut)

Krem nie ma silnego zapachu, jest bardzo orzeźwiający i dobrze się czuje (znacznie lepiej w porównaniu z ibruprofenem czy diklofenakiem). Moje pierwsze doświadczenie z kremem było wtedy, gdy zaaplikowałem go na plecy: mam zapalenie kości i miałem wątpliwości, czy będzie to miało pozytywny wpływ. Ból pleców jest trudny do leczenia, a Osteoren nie pomagał. Próbowałem krem na ramieniu i czułem się odciążony.

Łączenie było bardziej komfortowe i mniej sztywne. Jego efekt nie jest zbyt silny, ale pomaga. Wreszcie, pokazałem krem przyjacielowi z OA u podstawy jej kciuka i palca wskazującego i znalazłem go bardzo dobrze rano, kiedy jej ręce były sztywne. Zauważyła, że krem działał od początku, ale nie zauważyła, że w ciągu kolejnych 5 dni testowania jego skuteczność wzrasta lub maleje.

Myślę, że nasze wyniki były różne z powodu szczególnych warunków panujących między nami. Mam autoimmunologiczną chorobę (psoriatic arthritis) i dlatego też mam uogólniony stan zapalny, a także skutki OA. Przyzwyczaiłem się do stosowania silnych pigułek przeciwbólowych i jestem twardy w organizmie (jak

55 lat Stefania Król znajomość wykonywanego zawoduHigienistka Dentystyczna:Praca na uczelni - Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Zaangażowanie w życie społecze w mieście Lublin

Tutaj polecana strona

Stefania Król

55 lat Stefania Król znajomość wykonywanego zawoduHigienistka Dentystyczna:Praca na uczelni - Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Zaangażowanie w życie społecze w mieście Lublin

Tutaj polecana strona

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *