Przychodzi student do lekarza

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Przychodzi student do lekarza

25.10.2005 @ 21:09 (txt: mur)

indeks Przychodzi student do lekarza

Na studiach nie myśli się o lekarzu. Chyba, że będziemy potrzebować od niego zwolnienia przed kolokwium czy egzaminem albo dopadnie nas naprawdę jakieś choróbsko. Wówczas jednak często okazuje się, że nie mamy prawa skorzystać z jego pomocy, bowiem swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej mamy wiele kilometrów dalej, tam, gdzie na stałe mieszkamy. Warto więc wcześniej pomyśleć o tym, co się stanie, gdy zachorujemy i będziemy potrzebować pomocy.

Uwaga, w nagłych przypadkach, wymagających pilnej interwencji lekarza powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, możemy skorzystać z jego pomocy bez obawy, że za nią dodatkowo zapłacimy. Należy dokładnie jednak rozważyć, co jest przypadkiem wymagającym pilnej pomocy – przeziębienie, z którym walczymy od kilku dni, nim z pewnością nie jest. Wówczas lekarz może zażądać od nas pieniędzy za udzieloną pomoc, gdyż obawia się, że NFZ nie zapłaci mu za nas.

Innym problemem dotyczącym studentów jest ich prawo do ubezpieczenia. Inaczej ubezpiecza się student do 26 roku życia, inaczej, gdy przekroczy ten wiek lub rozpoczął w czasie studiów pracę, za którą odprowadzana jest składka na ubezpieczenie lub założył własną działalność gospodarczą.

Spróbujemy wyjaśnić wam wszelkie problemy. W razie wątpliwości czekamy na pytania, które prosimy wysyłać na adres: [email protected]

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 207 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*