Recenzja: poradnik o drugiej ciąży

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jaka jest różnica między drugą a pierwszą ciążą? Kiedy przychodzi czas na kolejne dziecko? Co to znaczy zostać rodzicem po raz drugi? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poradniku „Druga ciąża”, który powstał pod redakcją dr Penny Preston

Redaktorka tej książki to doktor nauk medycznych, członek Królewskiego Kolegium Lekarzy Ogólnych. Jest współautorką wielu publikacji poświęconych różnym aspektom zdrowia i medycyny; koncentruje się zwłaszcza na tematyce ciąży oraz zdrowia dziecka.

To właśnie dr Penny Preston zebrała grupę specjalistów, którzy napisali wyjątkowy poradnik dla rodziców pt. „Druga ciąża” (Wydawnictwo Muza, Warszawa 2011).  Książka podzielona jest na siedem rozdziałów, z których można się dowiedzieć m.in. kiedy zdecydować się na kolejne dziecko, jak nie przegapić pierwszych oznak ciąży, o jakich badaniach pamiętać w błogosławionym stanie, jak dbać o własne ciało (i o dziecko) czy w jaki sposób przygotować się do drugiego porodu.

Ogromną zaletą poradnika są liczne tabele czy diagramy, dzięki którym informacje zawarte w tej publikacji czyta się jednym tchem. I, co ważne, na długo zostają one w pamięci. Przyszła mama nie będzie miała problemu ze znalezieniem fachowych porad czy odpowiedzi na najczęstsze pytania, które pojawiają się w drugiej ciąży. W książce zgromadzono garść niezbędnych wskazówek, porad i informacji, które z całą pewnością pomogą przygotować się rodzicom na narodziny ich kolejnej pociechy.

Poradnik „Druga ciąża” to również kalendarz koniecznych badań w ciąży, podpowiedzi dotyczące opieki nad dziećmi czy bardzo ciekawe rady pod hasłem: „Czy wiesz, że…?”. Warto dodać, że publikacja została wzbogacona licznymi fotografiami.

I jeszcze jedno: na rynku pełno jest książek dotyczących pierwszej ciąży, ale o tej drugiej praktycznie się nie mówi. Mamy wreszcie świetną publikację, która wypełnia tę lukę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*