Zdrowie i Ty

Regeneruj włosy “naturą”

Można porównać naturę do takiej wielkiej apteki o powierzchni i możliwościach hipermarketów. Sam sobie wybieramy z półki „produkty” i możemy zastosować. Problem jedynie w tym, aby wybrać dobrze, bo chociaż natura zaszkodzić nam nie powinna, to może okazać się, że dany składnik niekoniecznie dobrze działa na nasz organizm. W przypadku walki z łysieniem również znaleźć można całkiem w naszych naturalnym hipermarkecie mnóstwo możliwości na walkę z nadmiernie wypadającymi włosami. Zdać sobie musicie jednak sprawę z tego, że jeśli dotknie Was problem łysienia androgenowego, które dodatkowo będzie postępować dość szybko to nawet naturalne metody mogą Wam nie pomóc i wtedy trzeba będzie spróbować zastosować konkretne preparaty, których na szczęście na rynku nie brakuje. Przejdźmy jednak do tych naturalnych sposobów. Pomocne będą one bez wątpienia jeśli nadmierne wypadanie włosów jest spowodowane nie tyle genetycznie, co na przykład poprzez nieodpowiednią dietę, czy stresującą pracę.

Przede wszystkim musicie zdać sobie sprawę, że w przypadku wypadania włosów spowodowanych przez te dwie ostatnie przyczyny wystarczy tak naprawdę zająć się naszą fryzurą w taki sposób aby ją zregenerować i wzmocnić. Chodzi o dostarczenie odpowiedniej ilości witamin, których to przez słabą dietę pomijamy. Najlepiej w tym aspekcie sprawdzają się wszelkiego rodzaju maseczki. Jedną z takich którą polecić można wszystkim tym których włosy są suche, a przez to słabe i wychodzące niemal garściami jest nawilżająca maseczka z avocado. Wystarczy oddzielić owoc od pestki, a potem rozgnieść go widelcem. Taką papkę nakłada się wprost na nasze włosy i nakrywa głowę folią spożywczą, a na to dodatkowo ręcznik. Teraz musimy tak siedzieć 40 minut, potem zmyć maseczkę i umyć włosy szamponem. Wiele osób podkreśla dużą skuteczność tej maseczki i jej tempo działania.

Jeśli Wasze osłabione włosy są przetłuszczające się macie bardzo konkretny powód do zadbania o nie. Często to właśnie nadmierne wydzielający się łój jest objawem, a i nie rzadko przyczyną wypadania włosów ( ten drugi przypadek jest znacznie gorszy). Na szczęście możemy sobie pomóc stosując dość prostą maseczkę, do tego tanią w przygotowaniu. Potrzebujemy dwóch żółtek, a także dwóch łyżek oliwy, małą butelkę oleju rycynowego i sok z połowy cytryny. Wszystkie składniki należy dość dokładnie wymieszać i nałożyć na suche i rozczesane włosy. Przykryć głowę folią spożywczą i ręcznikiem. Należy odczekać pół godziny, a potem po prostu zmyć maseczkę i umyć dokładnie włosy szamponem. Jeśli dodatkowo macie możliwość pozostawienia tej maseczki kilka godzin, to jej działanie będzie jeszcze bardziej skuteczne.

A jeśli niezależnie od typu włosów są one po prostu bardzo słabe i cienkie, a przez to nadmierne wypadają nasze babcie „polecają” kolejną maseczkę. Tym razem potrzebujecie pół opakowania drożdży , 2 łyżki mleka i folię spożywczą. Dwa pierwsze składniki podgrzejcie na małym ogniu, przy okazji mieszając. W końcu otrzymacie gęstą papkę (jeśli oczywiście jest za rzadka dodajcie nieco więcej drożdży). Potem nakładacie ją na suche włosy. Głowę przykrywamy folią spożywczą i oczywiście ręcznikiem. Co ciekawe większe efekty można uzyskać jeśli w trakcie gdy macie ją na głowie wejdziecie do wanny i odbędziecie gorącą kąpiel.

A na koniec jeszcze dwie ciekawostki – płukanki nadające włosom blask. Jeśli macie blond włosy to wystarczą trzy torebki rumianku, szare mydło (najlepiej marki Biały Jeleń). Rumianek parzymy w szklance wody, potem mieszamy go z około litrem przegotowanej wody. Mydłem myjemy włosy, a potem spłukujemy wspomnianym rumiankiem. Nawilża to włosy i nadaje im blask. W przypadku kiedy macie ciemne włosy potrzebujecie dwie łyżki cynamonu, parę goździków i szczyptę majeranku. Wszystkie składniki gotujecie w wodzie (około litr wody). Potem po prostu przepłukujecie tym naparem włosy po wcześniejszym ich umyciu szamponem.

Takimi to właśnie prostymi sposobami możecie pomóc swoim włosom. Nie są one drogie w przygotowaniu i nie powinny źle wpływać na Wasz organizm.

56 lat Lena Sokołowska pracuje jakoLogopeda:Wiedza z zakresu wykonywanego zawodu - Uniwersytet Medyczny w Lublinie Zaangażowanie w życie społecze w mieście Gdańsk

Miejsce dla Ciebie

Lena Sokołowska

56 lat Lena Sokołowska pracuje jakoLogopeda:Wiedza z zakresu wykonywanego zawodu - Uniwersytet Medyczny w Lublinie Zaangażowanie w życie społecze w mieście Gdańsk

Miejsce dla Ciebie

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *