Zdrowie i Ty

Zapalenie dziąsła

Zapalenie dziąsła

Gdy mówimy o odpowiedniej higienie jamy ustnej, to w pierwszej kolejności myślimy po prostu o zwyczajnym myciu zębów. Oczywiście, jest to niesamowicie ważne i nigdy nie wolno nam zaniedbywać tego typu kwestii, ale równocześnie trzeba zauważyć, że równie istotne jest dbanie o same dziąsła, które niemniej od zębów są narażone na najróżniejsze dolegliwości, i jeżeli nie będziemy o nich pamiętali, to szybko mogą one wystąpić również i u nas. Do zdecydowanie najpoważniejszych, a zarazem najczęściej występujących chorób tego typu należy oczywiście zapalenie dziąseł – być może większość z nas nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, ale obecnie z powodu czegoś takiego cierpi całe mnóstwo ludzi w naszym kraju. Jak zatem można sobie z tym radzić?

Na samym początku musimy zauważyć, że jakiekolwiek choroby dziąseł mogą mieć najróżniejsze przyczyny, i brak odpowiedniej higieny jest tylko jedną z nich. Same objawy zapalenia również mogą być najróżniejsze, co w wielu przypadkach znacznie utrudnia nam skuteczne i szybkie rozpoznanie takiego problemu. Oprócz samego bólu, który w większości przypadków jest bardzo wyraźnie odczuwalny często występuje również usilne krwawienie dziąseł – kiedy zauważymy coś takiego u siebie, to możemy od razu stwierdzić, że problem stał się dość poważny. W takiej sytuacji nie wolno nam zwlekać ani chwili, bowiem nawet drobne zaniedbanie czegoś takiego po dość krótkim czasie może doprowadzić do bardzo groźnych konsekwencji, zatem jeżeli widzimy już u siebie takie właśnie objawy, to koniecznie powinniśmy skontaktować się z odpowiednim lekarzem. Oczywiście, nie warto jest od razu panikować, bowiem może się okazać, że pomimo z pozoru bardzo groźnych symptomów leczenie będzie proste i szybkie.

Na samym końcu musimy także zwrócić uwagę na to, że w niektórych przypadkach sam stan zapalny dziąsła nie jest konkretną chorobą, a jedynie objawem innej, znacznie gorszej dolegliwości. Również i z tego powodu tak bardzo ważne jest jak najszybsze skontaktowanie się w takiej sytuacji z lekarzem, bowiem tylko on będzie w stanie stwierdzić, co tak naprawdę nam dolega. Oczywiście, w aptekach znajdziemy całe mnóstwo preparatów na tego typu choroby, i pomimo tego, że w większości przypadków są one rzeczywiście skuteczne, to i tak nie warto jest z nich korzystać bez wcześniejszych zaleceń specjalisty, bowiem sami praktycznie nigdy nie będziemy w stanie wskazać, który z nich będzie dla nas najlepszy.

49 lat Aleksandra Szulc specjalista w dziedzinieOpiekunka Dziecięca: Wykształcenie zdobyte: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu Praca dla lokalnej społeczności w mieście Szczecin

Odkryj mój świat

Aleksandra Szulc

49 lat Aleksandra Szulc specjalista w dziedzinieOpiekunka Dziecięca: Wykształcenie zdobyte: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu Praca dla lokalnej społeczności w mieście Szczecin

Odkryj mój świat

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *