Jak pozbyć się lwiej zmarszczki? Pomóc może toksyna botulinowa

Lwia zmarszczka to niedoskonałość skóry, która nie tylko postarza, lecz także dodaje twarzy surowego i zmęczonego wyglądu. Jest wynikiem częstego marszczenia brwi i czoła. Wraz z wiekiem może się pogłębić i utrwalić, przez co staje się coraz bardziej widoczna. Choć codzienna pielęgnacja, nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna pomagają w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji, aby pozbyć się lwiej zmarszczki, potrzebne są bardziej zaawansowane metody. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej.

Gdzie znajduje się lwia zmarszczka i jak ją zlikwidować?

Lwia zmarszczka to charakterystyczna bruzda lub skupisko kilku bruzd pomiędzy brwiami.  Jest naturalną konsekwencją pracy mięśni mimicznych w tej okolicy. Do jej powstawania przyczyniają się również procesy zachodzące w skórze pod wpływem starzenia, czyli przede wszystkim ubytek kolagenu i elastyny.

Aby zapobiec powstawaniu i pogłębianiu się lwiej zmarszczki, warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, stosować kosmetyki z aktywnymi składnikami, takimi jak kwas hialuronowy, witaminy i antyoksydanty, oraz unikać nadmiernej ekspozycji skóry na słońce oraz stosować kremy z filtrem UV. Pomocny może być również automasaż twarzy, który poprawia mikrokrążenie skóry i wspomaga redukcję zmarszczek. Jeśli liczymy na szybkie i wyraźne efekty, najlepiej skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Pomocne są m.in.: mezoterapia igłowa, stymulatory tkankowe, osocze bogatopłytkowe, laseroterapia, a także botoks na lwią zmarszczkę.

Zastrzyk z toksyny botulinowej – jak działa na lwią zmarszczkę?

Jedną z najskuteczniejszych metod na usunięcie lwiej zmarszczki jest zabieg toksyną botulinową, popularnie nazywaną botoksem. To procedura medycyny estetycznej, która polega na wstrzyknięciu odpowiedniej dawki preparatu w mięsień odpowiedzialny za powstawanie tej bruzdy. Botoks blokuje tymczasowo impuls nerwowy do komórki mięśniowej, czego efektem jest rozluźnienie mięśni twarzy i wygładzenie lwiej zmarszczki. Ostrzykiwanie botoksem jest zabiegiem mało inwazyjnym i stosunkowo szybkim. Pacjenci mogą wrócić do codziennych aktywności niemal natychmiast po jego wykonaniu. 

Zobacz też:  Biokompatybilne materiały w protetyce – jakie są możliwości?

Skuteczność usuwania lwiej zmarszczki botoksem

Zabieg botoksem na lwią zmarszczkę powinien zostać wykonany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Profesjonalnie przeprowadzona procedura przyczynia się do zniwelowania niedoskonałości, nie wpływając na naturalną mimikę twarzy. Botoks poprawia ogólny wygląd twarzy, sprawiając, że staje się bardziej wypoczęta i zrelaksowana.

Rezultaty działania toksyny botulinowej nie są trwałe. Utrzymują się przez około 6 miesięcy i po tym czasie można powtórzyć zabieg, aby podtrzymać efekt odmłodzenia. Regularne stosowanie botoksu na skórę twarzy sprawia, że twarz przez cały czas wygląda młodo i promiennie. Systematyczna aplikacja botoksu może dodatkowo zapobiec pogłębianiu się istniejących zmarszczek oraz powstawaniu nowych, ponieważ mięśnie odpowiedzialne za ich tworzenie pozostają przez długi czas mało aktywne. A więc toksyna botulinowa ma też działanie profilaktyczne, pomagając utrzymać młodzieńczą kondycję skóry na dłużej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej i regeneracyjnej, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Miracki Clinic w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi.

Materiał promocyjny



Zobacz także:
Photo of author

Wojtek

Wojtek to pasjonat weterynarii i oddany redaktor bloga, który poświęca swoje życie opiece nad zwierzętami. Jego artykuły są pełne cennych informacji dotyczących zdrowia, zachowania i pielęgnacji zwierząt. Wojtek stara się dzielić swoją wiedzą, aby pomóc czytelnikom lepiej zrozumieć potrzeby swoich zwierzęcych przyjaciół i zapewnić im odpowiednią opiekę.

Dodaj komentarz